Zamknij

Matematyczka z Małopolski opublikowała na Facebooku rozbieraną fotkę

Redakcja
25.01.2018 15:50
matematyczka z Małopolski
fot. Pixabay

Młoda nauczycielka matematyki z Małopolski opublikowała na Facebooku rozbierane zdjęcie. Fotka, która znalazła się na ogólnodostępnym profilu matematyczki, wywołała ogromne oburzenie rodziców. Kobieta tłumaczy, że to nie ona jest za to odpowiedzialna.

Jak to się stało, że „rozbierane” zdjęcie nauczycielki z Małopolski pojawiło się na jej profilu na Facebooku? Kobieta twierdzi, że fotka z nagim biustem wyłaniającym się spod piany, nie została opublikowana przez nią. Niestety zdjęcie zobaczyć mogli wszyscy — także dzieci. Rodzice, którzy o sprawie poinformowali media, nie kryją oburzenia. Ich zdaniem to karygodne zachowanie, bo od nauczycielki oczekują „pewnej postawy moralnej, etyki, zachowania zgodnie z normami prawnymi, obyczajowymi i społecznymi”.

W rozmowie z „Faktem” nauczycielka zakomunikowała, że dyrekcja szkoły oraz rodzice ją wspierają. Sprawa została zgłoszona już na policję. Bada ją komenda w Wieliczce. St. asp. Piotr Michniak wyjaśnia, że policja bada, kto podstępem mógł zrobić zdjęcie nagiej nauczycielce i je opublikować w sieci. Prawo przewiduje za to karę do 5 lat więzienia.

Czy to właśnie w ten sposób fotka trafiła na Facebooka? Dyrekcja placówki nie skomentowała sprawy oficjalnie, jednak z wypowiedzi władz szkoły wynikać może — sugeruje tabloid — że nauczycielka chciała wysłać zdjęcie komuś ze znajomych, ale przez przypadek je opublikowała.

RadioZET.pl/Fakt/SA