Matematyczka z Małopolski opublikowała na Facebooku rozbieraną fotkę

25.01.2018 15:50

Młoda nauczycielka matematyki z Małopolski opublikowała na Facebooku rozbierane zdjęcie. Fotka, która znalazła się na ogólnodostępnym profilu matematyczki, wywołała ogromne oburzenie rodziców. Kobieta tłumaczy, że to nie ona jest za to odpowiedzialna.

matematyczka z Małopolski fot. Pixabay

Jak to się stało, że „rozbierane” zdjęcie nauczycielki z Małopolski pojawiło się na jej profilu na Facebooku? Kobieta twierdzi, że fotka z nagim biustem wyłaniającym się spod piany, nie została opublikowana przez nią. Niestety zdjęcie zobaczyć mogli wszyscy — także dzieci. Rodzice, którzy o sprawie poinformowali media, nie kryją oburzenia. Ich zdaniem to karygodne zachowanie, bo od nauczycielki oczekują „pewnej postawy moralnej, etyki, zachowania zgodnie z normami prawnymi, obyczajowymi i społecznymi”.

W rozmowie z „Faktem” nauczycielka zakomunikowała, że dyrekcja szkoły oraz rodzice ją wspierają. Sprawa została zgłoszona już na policję. Bada ją komenda w Wieliczce. St. asp. Piotr Michniak wyjaśnia, że policja bada, kto podstępem mógł zrobić zdjęcie nagiej nauczycielce i je opublikować w sieci. Prawo przewiduje za to karę do 5 lat więzienia.

Czy to właśnie w ten sposób fotka trafiła na Facebooka? Dyrekcja placówki nie skomentowała sprawy oficjalnie, jednak z wypowiedzi władz szkoły wynikać może — sugeruje tabloid — że nauczycielka chciała wysłać zdjęcie komuś ze znajomych, ale przez przypadek je opublikowała.

RadioZET.pl/Fakt/SA

Oceń