Zamknij

Mateusz Gessler odchodzi z jury "MasterChef Junior". Wiadomo, kto go zastąpi

01.12.2021 11:01
Jury MasterChef Junior
fot. TRICOLORS/East News

Mateusz Gessler po sześciu latach żegna się z programem "MasterChef Junior". Słynny juror zamieścił pożegnalny wpis, w którym podziękował fanom i przy okazji zdradził, co było powodem odejścia z programu. Wiadomo już, kto został nowym jurorem "MasterChef Junior".

Mateusz Gessler to znany warszawski kucharz i restaurator, pochodzący ze słynnego klanu Gesslerów. Jest synem Adama Gesslera, brata zmarłego niedawno Piotra, który był mężem Magdy Gessler. 41-latek urodził się w Polsce, lecz w stanie wojennym razem z matką wyemigrował do Francji, gdzie spędził całą młodość. Do Polski przyjechał po wielu latach już jako wykształcony kucharz i postanowił kontynuować rodzinną tradycję związaną z biznesem restauracyjnym. Otworzył trzy lokale: Warszawę Wschodnią, Ćmę i Warszawski Sen, które szybko zyskały popularność na restauracyjnej mapie stolicy. 

O zdolnego kreatora smaku wkrótce upomniała się telewizja. W styczniu 2014 Mateusz Gessler otrzymał propozycję z Polsatu, żeby zostać polskim Gordonem Ramsayem w znanym na całym świecie formacie "Hell's Kitchen. Piekielna kuchnia". Ostatecznie zrezygnował z przyczyn osobistych. Dwa lata później stacja TVN zaprosiła go do jury nowego programu "MasterChef Junior", edycji znanego programu kulinarnego, gdzie swoim talentem popisują się dzieci. Gessler oceniał dania najmłodszych razem z Anną Starmach i francuskim mistrzem kuchni Michelem Moranem. 

Mateusz Gessler odchodzi z "MasterChef Junior" 

W kolejnym sezonie "MasterChef Junior" wśród jurorów nie zobaczymy już Mateusza Gesslera.  Po sześciu latach restaurator postanowił pożegnać się z programem, o czym poinformował za pośrednictwem social mediów. 

Czas płynie, a żeby czegoś nie przegapić, trzeba podejmować nowe wyzwania. Ale od początku. Moja kulinarna przygoda z @masterchefjuniortvn dobiegła końca. To był intensywny czas, któremu oddałem się bez reszty. Sześć lat z młodymi kucharzami to niesamowita przygoda, która obudziła we mnie wewnętrzne dziecko i pozwoliła spojrzeć na świat z dystansem - podkreślił juror. 

Mateusz Gessler zdradził, że teraz zajmie się rozwijaniem nowej restauracji, które otwiera się na warszawskim Powiślu.

Przede mną jednak nowe cele i wyzwania, na które długo czekałem i chcę się im poświęcić. To zmiany, które muszę jeszcze utrzymać w tajemnicy, ale jedno już teraz mogę Wam zdradzić. Właśnie dziś otwieram nową wyjątkową restaurację w Elektrowni Powiśle Dock 19 w Warszawie. Miejsce, które łączy smaki nie tylko kulinarne, ale również muzyczne. Zapraszam Was!

Na koniec podziękowania dla całej ekipy programu MCJ. @ania_starmach @michelmoran_official dziękuję, za tak ciepłe przyjęcie i cenne wskazówki. Jesteście najlepsi! Kucharze, życzę Wam powodzenia i radości z gotowania. Trzymam kciuki za kolejny sezon - przekazał gwiazdor programu. 

MasterChef Junior: Tomasz Jakubiak nowym jurorem po odejściu Mateusza Gesslera

Nowym jurorem "MasterChef Junior" został Tomasz Jakubiak. Kucharz i dziennikarz kulinarny do tej pory znany był z takich programów jak "Sztuka mięsa" w Food Network oraz "Jakubiak rozgrywa Polskę", "Jakubiak w sezonie" i "Jakubiak lokalnie" emitowanych na antenie Canal+Kuchnia. Jesienią gościnie pojawił się w jednym z odcinków "MasterChefa". 

Czas na nową przygodę! "MasterChef Junior" to program, o którym marzy chyba każdy prowadzący! Wielokrotnie zastanawiałem się jakby to było tam być chociaż przez chwilę, poznać dzieciaki, poczuć światło lamp, a przede wszystkim stanąć obok jury @ania_starmach @michelmoran_official @magdagessler_official. Oczywiście za każdym razem szybko schodziłem na ziemię po cichu szepcząc pod nosem "nie dla ogrów te salony" hahaha. Minęło sporo czasu i mnóstwo edycji aż w końcu telefon zadzwonił i wpuścili Shreka na salony. Jaram się jak głupi i chyba jestem dziś najszczęśliwszy na świecie! A jedyne podsumowanie, jakie mi się nasuwa, to być sobą i robić to najlepiej jak się potrafi! - napisał na Instagramie nowy juror "MasterChef Junior".