Zamknij

Matthew McConaughey ujawnił szokującą przeszłość. Został zgwałcony

22.10.2020 16:06
Matthew McConaughey
fot. CHRIS DELMAS/AFP/East News

Matthew McConaughey opublikował niedawno autobiografię. Ujawnił w niej szokującą przeszłość. Zdradził m.in., że jako nastolatek został zgwałcony przez starszego mężczyznę.

Matthew McConaughey należy dziś do czołówki światowych gwiazd kina. Cieszący się olbrzymią sympatią widzów i wielkim uznaniem za swój talent aktorski gwiazdor, zdobywca Oskara, wydał niedawno swoją biografię. W książce, która ukazała się 20 października, ujawnił  wiele nieznanych dotąd wątków ze swojego życia, które zszokowały czytelników.

Gwiazdor ujawnił, że w dzieciństwie był molestowany, a jako nastolatek - zgwałcony i przymuszany szantażem do seksu.

Zobacz także: Dawid Beckham skrytykowany za zdjęcie z 9-letnią córeczką. "Dlaczego on całuje ją w usta?"

Matthew McConaughey został zgwałcony. Szokujące słowa aktora

Matthew McConaughey urodził się w Teksasie w rodzinie nauczycielki wychowania przedszkolnego i właściciela stacji benzynowej. Jego dzieciństwo nie było łatwe, bo - jak zdradza aktor - była to rodzina dysfunkcyjna, a rodzice mieli skłonność do przemocy. Dwukrotnie się rozwodzili i trzy razy pobierali, a on został poczęty właśnie przed tym trzecim ślubem.

Jak zdradził aktor, jako 15-latek został szantażem zmuszony do seksu. "Byłem wtedy pewien, że pójdę do piekła za seks przedmałżeński. Dziś mam nadzieję, że tak nie jest"- napisał. Potem, jako 18-latek został zgwałcony, o czym mówi bez owijania w bawełnę: "Byłem nieprzytomny a on zrobił to na pace furgonetki".

Książka McConaughey'a nosi tytuł "Greenlights". Odnosi się on do filozofii "zielonych świateł", którą w życiu kierował się aktor. "Nie lubimy czerwonych i żółtych świateł, ponieważ zabierają nam czas. Ale kiedy zdajemy sobie sprawę, że wszystkie w końcu zmienią kolor na zielony, wtedy nabieramy rytmu życia" - powiedział podczas konferencji prasowej tuż przed premierą książki.

Aktor przyznaje, że mimo tych wszystkich traumatycznych zdarzeń, które miały miejsce w jego życiu, nie czuje się ofiarą. Uważa, że ma wiele dowodów na to, że świat "knuje, by go uszczęśliwić".

RadioZET.pl/AS