Zamknij

Matylda Damięcka ostro o "lex TVN". Nie miała litości dla PiS i Kukiz'15. "S......syny!"

12.08.2021 11:30
Matylda Damięcka
fot. Maciej Luczniewski/REPORTER/ EAST NEWS

Matylda Damięcka znana jest z komentowania polskiej rzeczywistości. Tym razem graficznie wyraziła swoje zdanie na temat ustawy uderzającej w TVN, popartej przez posłów PiS i Kukiz'15. Jasno dała do zrozumienia, co sądzi o partii rządzącej.

Matylda Damięcka zyskuje coraz większą popularność jako artystka, która swoje dzieła publikuje w dużej mierze za pośrednictwem mediów społecznościowych. Swoją karierę rozpoczynała jako aktorka, czemu trudno się dziwić, aktorami byli jej dziadkowie i rodzice, a brata Mateusza Damięckiego możemy oglądać w "Na dobre i na złe". Sama Matylda występowała w "Na Wspólnej" czy "Na dobre i na złe", a w 2017 roku mogliśmy oglądać ją w doskonale przyjętym serialu "Wataha". Jednak Damięcka najmocniej związana jest z działalnością artystyczną.

Aktorka za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie dzieli się swoimi pracami. Na oszczędnych, ale mocno przemyślanych grafikach bardzo często w ironiczny sposób komentuje wydarzenia z życia politycznego i społecznego, niejednokrotnie nie szczędząc gorzkich uwag na temat otaczającej nas rzeczywistości. Nie ukrywa przy tym swoich poglądów: zdecydowanie nie zgadza się z obecną władzą, otwarcie wspierała między innymi strajki kobiet, wyśmiewała także Kaję Godek. Teraz postanowiła zabrać artystyczny głos w sprawie ustawy uderzającej w stację TVN, która dla wielu jest równoznaczna z zamachem na wolność mediów.

Matylda Damięcka ostro o ustawie "lex TVN". Artystka uderzyła w Prawo i Sprawiedliwość

Echa głosowania w sprawie ustawy nazywanej "lex TVN" nie cichną. Medialne cięgi zbiera Paweł Kukiz, którego krytykują nawet niedawni koledzy z branży muzycznej. Tak głośna i bulwersująca opinię publiczną kwestia nie umknęła także Matyldzie Damięckiej. Na swoim profilu na Instagramie opublikowała grafikę znikającego logo TVN z napisem "loading". Jednak pełnię złości wyraziła w prostym i doskonale znanym zapisem ośmiu gwiazdek symbolizujących hasło "J***ć PiS", używane między innymi podczas strajków kobiet.

Grafika Damięckiej spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem fanów, którzy w komentarzach podzielali rozżalenie graficzki.

- S......syny! Trybunał stanu!

- Szmata 15 powinien się nazywać.

- Poważnie myślę o wyprowadzce z tego chorego kraju... W jakim świecie przyjedzie żyć moim dzieciom - grzmiali internauci.