Zamknij

Matylda Damięcka grafiką wbiła ostrą szpilę Kai Godek. Internauci: "Jak zawsze w punkt!" [FOTO]

14.01.2021 13:47
Matylda Damięcka
fot. Maciej Luczniewski/REPORTER/ EAST NEWS

Matylda Damięcka po raz kolejny postanowiła wykorzystać artystyczny talent, by skomentować to, co dzieje się w Polsce. Tym razem na celownik wzięła Kaję Godek i jej "koronkową maseczkę". Matylda nie oszczędziła antyaborcyjnej aktywistki, a fani komplementowali jej poczucie humoru.

Matylda Damięcka zyskała popularność jako aktorka teatralna i serialowa, mogliśmy oglądać ją między innymi w serialach "Marzenia do spełnienia" i "Na Wspólnej". Ta druga produkcja, w której wcielała się w Dominikę, przyniosła jej ogólnopolski rozgłos. Następnie pojawiała się w pojedynczych odcinkach innych formatów, ale dopiero w latach 2011-2012 zagrzała na dłuższy czas miejsce w "Na dobre i na złe" jako Aśka Duda. Ostatni raz na ekranach mogliśmy oglądać ją w 2017 roku w kryminalnej "Watasze".

Matylda postanowiła poświęcić karierę aktorską na rzecz innych dziedzin sztuki. Zajmuje się grafiką, animacją i śpiewem, a swoje prace chętnie publikuje w mediach społecznościowych. Na artystycznych, wykonanych w charakterystycznym stylu grafikach odnosi się do różnorodnych, często ważnych tematów. Nie jest tajemnicą, że Damięcka wspiera Strajk Kobiet, podczas jednego z protestów została uderzona przez policjanta. Nic zatem dziwnego, że nie po drodze jej z Kają Godek, znaną aktywistką antyaborcyjną. Doskonale widać to na najnowszej grafice udostępnionej przez artystkę.

ZOBACZ TAKŻE:  Matylda Damięcka skomentowała aferę z zaszczepionymi artystami. Internauci: "Poniżej pasa"

Matylda Damięcka wyśmiała Kaję Godek i jej "koronkową maseczkę"

Kaja Godek zwyciężyła w plebiscycie na Biologiczną Bzdurę Roku 2020. W sieci krążą także żarty na temat maseczki, w jakiej pojawiła się na procesie w sprawie kobiet, które pod kościołem rozdawały nalepki z Maryją w tęczowej aureoli. Godek występuje w charakterze oskarżyciela posiłkowego. Internautom nie umknęła maseczka, jaką założyła aktywistka pro life. Pomijając fakt, że na zdjęciu Godek nie zakrywa nosa, oryginalna maseczka z koronki zdaniem wielu osób przypominała raczej... majtki. W sieci pojawiły się żarty, sytuację w swoim stylu skomentowała także Matylda Damięcka.

- Godki - napisała pod rysunkiem przedstawiającym pośladki w koronkowych majtkach z dorysowanymi charakterystycznymi okularami oraz fryzurą, a także napis "Zboczenica".

Pod zajęciem zaroiło się od komentarzy internautów, którzy docenili prześmiewcze poczucie humoru Matyldy.

- Nic trafniejszego dziś nie widziałam.

- Godne to uwagi.

- Matylda jesteś najlepsza - czytamy.

 A jak wam podoba się nowe dzieło Damięckiej?