Zamknij

Meghan Markle chciała być drugą Dianą? "Marzyła, by ją zastąpić, a być może pomścić"

08.03.2021 16:38
Meghan Markle
fot. CBS/Ferrari Press/East News

Meghan Markle udzieliła wstrząsającego wywiadu, jak przed laty księżna Diana. Czy to prawda, że żona księcia Harry'ego marzyła o tym, by zastąpić jego matkę? W książce poświęconej wspomina się nawet o chęci jej pomszczenia.

Meghan Markle to z pewnością jedna z najbardziej kontrowersyjnych członkiń brytyjskiej rodziny królewskiej. Amerykańska aktorka, która skradła serce księcia Harry'ego, została jego żoną, a niebawem urodzi jego drugie dziecko, od początku wzbudzała mieszane uczucia. Konserwatywne osoby związane z monarchią traktowały związek wyzwolonej jak na królewskie standardy Meghan i księcia niemal jak mezalians, a dosyć swobodne "prowadzenie" się książęcej pary wzbudzało oburzenie. Czas pokazał, że małżonkowie sami nie czuli się w otoczeniu królowej dobrze. Ostatecznie zdecydowali się zrezygnować z pełnienia oficjalnych funkcji i przeprowadzili do Stanów Zjednoczonych.

Obecnie cały świat żyje wywiadem, jakiego Meghan i Harry udzielili podczas wizyty u słynnej Ophra Winfrey. Książęca para nie oszczędziła monarchii, Markle nie ukrywała, że życie w brytyjskiej rodzinie było dla niej traumą, która zaowocowała myślami samobójczymi. Harry z kolei przyznał w jednym z wywiadów, że jego żona znajduje się w sytuacji podobnej jak jego mama, tragicznie zmarła księżna Diana. Mówi się nawet, że Meghan bardzo inspirowała się słynną postacią i robiła wszystko, by zostać "nową Dianą".

ZOBACZ TAKŻE:  Wywiad Meghan i Harry u Oprah Winfrey - gdzie oglądać po polsku? [TRANSMISJA 8.03.2021]

Meghan Markle chciała zostać drugą Dianą? Eksperci zauważyli podobieństwa

Judi James, ekspertka od mowy ciała, zauważyła podczas wywiadu u Oprah wyraźne podobieństwo w zachowaniu Mehgan do księżnej Diany podczas wywiadu z 1995 roku.

- Bardzo subtelny uśmiech Meghan, będący odpowiedzią na twierdzenia Oprah, nawiązuje do wywiadu Diany z 1995 roku. To samo zachowanie. Ten sam uśmiech - oceniła ekspertka.

Z teorią, że Markle chciała zostać "nową Dianą" i upodabnia się do mamy swojego męża, zgadza się także Marek Rybarczyk, autor książki "Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów", która pojawi się na półkach 17 marca. Żona Harry'ego już jako nastolatka miała być zafascynowana postacią Diany i brytyjską rodziną królewską.

- Także jej przyjaciółka, Ninaki Priddy, mówiła (co prawda dużo później), że ona "dostaje zawsze to, co chce, a od dziecka fascynowała ją brytyjska rodzina królewska". Bardzo też podobno przeżyła śmierć księżnej Diany (Meghan miała w 1997 roku zaledwie 15 lat) i zapewne marzyła o tym, by ją zastąpić, a być może "pomścić" - opisuje autor.

Ciężko ocenić, czy Meghan chce w jakikolwiek sposób pomścić Dianę, bez wątpienia jednak udało jej się wywołać skandal w czołowej światowej monarchii.