Zamknij

Meghan Markle i książę Harry mają nową pracę. Podpisali umowę ze Spotify

16.12.2020 14:19
Meghan Markle i książę Harry
fot. Daniel Leal-Olivas/Press Association/East News

Meghan Markle i książę Harry postanowili wycofać się z rodziny królewskiej i najwyraźniej doskonale odnaleźli w mediach społecznościowych. Książęca para będzie współpracować z popularnym serwisem muzycznym Spotify, w którym będą pojawiać się ich podcasty. Kiedy projekt zadebiutuje w sieci?

Meghan Markle i książę Harry to bez wątpienia najbardziej medialne małżeństwo brytyjskiej rodziny królewskiej. Być może wynika to z faktu, że uważani są za najbardziej "ludzkich" i postępowych członków monarchii, choć sami jej członkowie z królową Elżbietą II na czele z pewnością użyliby innego określenia. Nie jest tajemnicą, że Meghan i Harry dosyć luźno podchodzili do protokołu i przez niektórych uznawani byli za "czarne owce", choć posiadają ogromne grono wielbicieli. Najwyraźniej małżonkom też było nie po drodze z twardymi regułami, bowiem zdecydowali się na formalne opuszczenie rodziny królewskiej i przenieśli do Los Angeles.

Książęca para postanowiła wykorzystać medialną popularność i połączyć ją ze smykałką do biznesu. Współpracowali już z Netflixem, a Meghan użyczała nawet głosu w filmie dokumentalnym "Słonie", który można zobaczyć na platformie Disney+. Teraz fani Harry'ego i jego małżonki będą mieli okazję wysłuchać ich opowieści, których z pewnością nie brakuje. W mediach pojawiła się informacja o podcastach, które będzie można usłyszeć w  serwisie Spotify.

ZOBACZ TAKŻE: Brytyjska rodzina królewska przez COVID musi złamać tradycję

Meghan Markle i książę Harry nagrają podcasty dla Spotify

Serwis muzyczny Spotify ogłosił nawiązanie współpracy z Archewell Studio, które będzie wydawać podcasty nagrywane przez Harry'ego i Meghan. Pierwszy odcinek ma pojawić się jeszcze w grudniu, kolejne na początku 2021 roku.

- Książę i księżna Sussex mieszkają w Kalifornii, ale ich zasięg może dotrzeć do obywateli na całym świecie. To, że wykorzystują niezwykłą pojemność podcastów w Spotify, jednocześnie starając się podnieść rangę niedostatecznie reprezentowanych głosów, jest świadectwem ich uznania dla potencjału narracji w formie audio - oceniła Dawn Ostroff, dyrektorka do spraw reklamy Spotify.

Także książęca para wydała oświadczenie, w którym wyraża radość z faktu, że będzie mogła opowiadać historie słuchaczom serwisu.

- To, co uwielbiamy w podcastach, to to, że przypomina nam wszystkim, abyśmy poświęcili chwilę i naprawdę się wsłuchali bez rozpraszania uwagi. W obliczu wyzwań 2020 roku nigdy nie było lepszego czasu na zrobienie tego, ponieważ kiedy słyszymy się nawzajem i słyszymy swoje historie, przypomina nam się, jak wszyscy jesteśmy do siebie podobni - czytamy.

Odcinki nagrane przez Meghan i Harry'ego mają być dostępne wyłącznie w Spotify. Zamierzacie posłuchać?

Meghan Markle i książę Harry
fot. SplashNews.com/East News