Zamknij

Meghan Markle posądzona o plagiat. Skopiowała przemowę pierwszej damy Stanów Zjednoczonych?

Maciej Friedrich
12.02.2020 17:20
Meghan Markle posądzona o plagiat. Skopiowała przemowę pierwszej damy Stanów Zjednoczonych?
fot. DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP/East News

Meghan Markle nadal znajduje się w ogniu krytyki mediów. "Czarna owca" brytyjskiej rodziny królewskiej po raz kolejny została skrytykowana. Tym razem zarzucono jej skopiowanie przemówienia żony prezydenta Roosevelta z 1951 roku.

Brytyjska rodzina królewska, choć uwielbiana na całym świecie, znana jest z ogromnej liczby skandali i jeszcze większej ilości plotek dotyczących jej członków. Rzeczywiście, w "royal family" dzieje się dużo, na początku 2020 roku światem wstrząsnęła informacja o kontrowersyjnej decyzji Meghan Markle i księcia Harry'ego. Książęca para postanowiła zrezygnować z funkcji członków rodziny królewskiej

Meghan od dłuższego czasu uznawana jest za "czarną owcę" monarchii. Jej luźne podejście do królewskiego protokołu często spotykało się z krytyką brytyjskich mediów. Wydaje się, że dziennikarze próbują znaleźć pretekst, by skrytykować księżną. Wytknięto jej między innymi przemówienie z 2015 roku. 

Meghan Markle skrytykowana. Księżna skopiowała przemówienie Eleanor Roosevelt

Brytyjski serwis Express.co.uk twierdzi, że Meghan Markle winna jest plagiatu. Chodzi o przemówienie księżnej z konferencji ONZ na rzecz Równości Płci i Wzmocnienia Kobiet. Zdaniem dziennikarzy Meghan sparafrazowała słynne przemówienie pierwszej damy USA Eleanor Roosevelt z 1951 roku. 

Nie wystarczy mówić o pokoju. Trzeba w to wierzyć. I nie wystarczy w to wierzyć. Trzeba nad tym popracować - brzmiały słowa żony Franklina Delano Roosevelta.

Nie wystarczy po prostu mówić o równości. Trzeba w to wierzyć. Trzeba nad tym popracować. Pracujmy nad tym razem, zaczynając od teraz - stwiedziła Meghan. 

Brytyjskie serwisy najwyraźniej nie przepadają za Markle. 

RadioZET.pl/MF