Zamknij

Meghan Markle skrytykowana przez Donalda Trumpa? "Nie jest dobra, teraz wszyscy to widzą"

15.03.2021 16:28
Donald Trump
fot. AP/Associated Press/East News

Rozmowa Meghan Markle z Oprah Winfrey nadal budzi ogromne emocje. Żonę księcia Harry'ego skrytykować miał nawet były prezydent USA Donald Trump, który sam uznawany jest za postać mocno kontrowersyjną. Bał się powiedzieć o księżnej złe słowa?

Meghan Markle to postać, o której wiele osób z otoczenia brytyjskiej rodziny królewskiej wolałoby zapomnieć. Księżna Sussexu, żona księcia Harry'ego, to dla konserwatywnych miłośników monarchii źródło ogromnych problemów. Nie da się ukryć, że była amerykańska aktorka namieszała w Pałacu Buckingham. Razem z mężem stali się jednymi z najbardziej kontrowersyjnych członków rodziny. Skandale, takie jak konflikt Meghan i księżnej Kate, zakończyła kontrowersyjna decyzja - Markle i Harry zdecydowali się na rezygnację z oficjalnej roli członków monarchii, zdaniem wielu - ku wielkiemu niezadowoleniu królowej Elżbiety II.

Para książęca dolała oliwy do ognia wywiadem dla słynnej Oprah Winfrey, o którym obecnie mówi cały świat. Zdradzili w nim niezbyt chlubne kulisy życia na dworze, zarzucili Pałacowi brak wsparcia dla Meghan, co doprowadzić miało ją nawet do myśli samobójczych. Zdaniem wielu osób zburzyli tym samym mit idealnej rodziny królewskiej i zaszkodzili jej wizerunkowi. Nie brakuje także głosów zarzucających Markle manipulację i krytycznie wyrażających się na jej temat. Wśród krytyków ma znajdować się były prezydent Stanów Zjednoczonych  Donald Trump.

ZOBACZ TAKŻE: Wycięte fragmenty wywiadu Meghan i Harry'ego. Oprah zdradziła, czego nie pokazano w telewizji

Meghan Markle skrytykowana przez Donalda Trumpa? Tak miał zareagować na wywiad u Oprah

Nie sposób policzyć wszystkich komentarzy dotyczących wywiadu, jakiego Meghan Markle udzieliła Oprah. Nie jest tajemnicą, że Donald Trump nie należy do fanów księżnej, sam przyznał to we wrześniu 2020 roku. Użył także wobec żony Harry'ego określenia nasty sugerując, że jest złośliwa. Po głośnej rozmowie z dziennikarką rzecznik Trumpa miał ujawnić, jaka była reakcja byłego prezydenta.

- Tak, Meghan Markle nie jest dobra. Już wcześniej ją krytykowałem, a teraz wszyscy to widzą. Ale zdaję sobie sprawę z tego, że jak powiem coś negatywnego o niej, to wyleje się na mnie hejt i skończę jak Piers Morgan - cytuje słowa rzecznika "Wprost".

Wspomniany Pires Morgan to brytyjski reporter, który stwierdził, że "nie uwierzyłby Meghan Markle nawet w sprawie prognozy pogody". Jego wypowiedź spotkała się z ostrą krytyką a stacja ITV zakończyła z nim współpracę.