Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Meghan Markle skrytykowana za okładkę „Vogue”. Znów podpadła Brytyjczykom

30.07.2019 14:35

Meghan Markle po raz kolejny wywołała skandal. Przygotowana przez nią okładka „Vogue” wzbudziła ogromne kontrowersje. Zdaniem Brytyjczyków księżna okazała brak szacunku dla królowej Elżbiety II. To jednak niejedyny zarzut wobec Meghan.

Meghan Markle skrytykowana za okładkę „Vogue”. Znów podpadła Brytyjczykom fot. Shutterstock.com

Meghan Markle przez wielu Brytyjczyków nazywana jest „czarną owcą” brytyjskiej rodziny królewskiej. Choć księżna Sussexu i jej mąż książę Harry bez wątpienia są uwielbiani przez opinię publiczną i traktowani jako „ludzka twarz” monarchii, to niejednokrotne naginanie lub wręcz łamanie protokołu nie wszystkim się podoba. Meghan Markle wiele razy wystawiała na próbę cierpliwość dworu i samej królowej Elżbiety II. Ostatnio głośno było na temat wegańskiej diety syna książęcej paryZ kolei teraz podpadła Brytyjczykom w związku z przygotowaną przez nią okładką „Vogue”.

Meghan Markle wywołała skandal okładką „Vogue”

Meghan Markle została zaproszona przez „Vogue” do jednorazowego objęcia stanowiska redaktor naczelnej. Księżna zaplanowała, że bohaterkami jej wydania magazynu będą kobiety, które podziwia. Z tego powodu na okładce umieściła zdjęcia 15 znanych kobiet z całego świata, aby pokazać „siłę kobiet, poruszyć temat zdrowia psychicznego, rasy i przywilejów”. Bohaterki z pewnością są osobami wyjątkowymi, jednak zdaniem części Brytyjczyków Meghan wykazała brak szacunku, nie umieszczając w ich gronie królowej Elżbiety II. W sieci pojawiły się liczne komentarze krytykujące Meghan i zarzucające jej impertynencję i brak szacunku.

Meghan Markle Vogue fot. Tweeter:@BritishVogue

Co więcej, żonie księcia Harry'ego dostało się nawet za to, że sama nie pojawiła się na okładce „Vogue”. Pojawiły się opinie, że w ten sposób Meghan chciała dopiec księżnej Kate.

– To, że nie pojawiła się na okładce, jest zwyczajnie wielkim tortem rzuconym w księżną Kate – ona pojawiła się na okładce „Vogue'a” w 2016 roku – twierdzi komentatorka „Dailymal” Jan Moir.

Brytyjskie media określiły numer „Vogue” jako „o Meghan, z Meghan, dla Meghan”. Pytanie tylko, czy nie takie właśnie było założenie, skoro księżna została zaproszona jako tymczasowa redaktor naczelna.

Zagłosuj

Jak oceniasz zachowanie Meghan Markle?

RadioZET.pl/MF

Oceń