Zamknij

Meghan Markle wspierała organizację oskarżoną o wykorzystywanie seksualne

Redakcja
20.02.2018 15:32
Meghan Markle
fot. Instagram

Przyszła żona księcia Harry'ego, Meghan Markle, znalazła się pod obstrzałem brytyjskich mediów. Na jaw wyszła afera w charytatywnej organizacji World Vision, którą wspierała Markle.

Jeden z pracowników międzynarodowej organizacji charytatywnej zajmującej się pomocą dzieciom — World Vision, wyjawił szokujące informacje na temat akcji pomocowej po trzęsieniu ziemi na Haiti w 2010 roku. Z informacji wynika, że ofiary katastrofy były zmuszane do seksu, by otrzymać pomoc ze światowego programu żywnościowego. W zamian za medykamenty, jedzenie czy odzież pracownicy organizacji czerpali korzyści o charakterze seksualnym. Wśród zarzutów wobec pracowników WV pojawiają się też oszustwa, nepotyzm, defraudacje oraz inne formy wykorzystywania ofiar katastrofy.

Organizację World Vision w ostatnich latach wspierała swoim wizerunkiem narzeczona księcia Harry'ego. Meghan Markle wraz z WV odbyła m.in. podróż po Rwandzie z kampanią na temat czystości wód. W trakcie swojej wizyty pomagała budować studnie, odwiedzała źródła czystej wody i spotykała się z mieszkańcami kraju.

Choć skandal w organizacji World Vision nie dotyczy bezpośrednio samej Markle, to jednak cała ta sprawa z pewnością nie przysporzy jej popularności w rodzinie królewskiej — szczególnie w tak gorącym okresie, kiedy do ślubu Meghan i Harry'ego pozostało zaledwie kilka miesięcy.

RadioZET.pl/thesun.co.uk/SA