Zamknij

Meghan i Harry przywitali na świecie córeczkę. Nadali jej znaczące imiona

07.06.2021 12:35
Meghan Markle
fot. CBS/Ferrari Press/East News

Meghan Markle i książę Harry przywitali na świecie wyczekaną córeczkę. Dziewczynka dostała symboliczne imiona: Lilibet Diana. Dobry wybór?

Meghan Markle i Książę Harry doczekali się upragnionej córeczki. Dziewczynka przyszła na świat w piątek, 4 czerwca. Meghan i Harry zdecydowali się nazwać maleństwo imionami Lilibet Diana. Imiona mają oczywiście znaczenie bardzo symboliczne, nie tylko dla rodziny królewskiej, ale również dla wszystkich Brytyjczyków.

"Lili nosi imię swojej prababki, Jej Królewskiej Mości, której przydomek rodzinny to Lilibet. Jej drugie imię, Diana, zostało wybrane na cześć jej zmarłej babci, ukochanej przez wszystkich Księżnej Walii" - czytamy w jednej z brytyjskich gazet.

Zobacz też: Meghan i Harry wybrali imię dla dziecka? Bukmacherzy się tego nie spodziewali

Meghan i Harry przywitali na świecie córeczkę. Nadali jej znaczące imiona

Meghan i Harry, nadając te imiona dziecku, oddali hołd nie jednej, lecz dwóm jej wybitnym krewnym. Nadanie tych wyjątkowych imion wiążę się z próbą zakopania konfliktu między Meghan, Harrym oraz resztą rodziny.

Warto podkreślić, że rodzinny przydomek Królowej Elżbiety II ma związek z jej ukochanym kwiatem, którym jest konwalia. Królowa od 1955 roku patronuje Królewskiemu Towarzystwu Ogrodniczemu. Elżbieta nigdy nie ukrywała, że te kwiaty zajmują szczególne miejsce w jej sercu.