Zamknij

Meghan Markle i książę Harry w ogniu krytyki. Zalecili, jak walczyć z koronawirusem [FOTO]

Maciej Friedrich
26.03.2020 13:34
Meghan Markle i książę Harry w ogniu krytyki. Zalecili, jak walczyć z koronawirusem [FOTO]
fot. AP/Associated Press/East News

Meghan Markle i książę Harry opublikowali w sieci post, w którym radzą, jak walczyć z koronawirusem. Nie przypadła ona do gustu internautom, którzy ostro skrytykowali książęcą parę. Czym tak narazili się członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej?

Meghan Markle i książę Harry to bez wątpienia jedni z najbardziej medialnych członków brytyjskiej rodziny królewskiej, ale też wzbudzający największe kontrowersje. Od lat krytykuje się ich swobodne podejście do protokołu i zbytnią "nowoczesność". Oliwą do ognia było oświadczenie, jakie wydali w styczniu 2020 roku. Meghan i Harry zapowiedzieli rezygnację z roli wysokich rangą członków rodziny.

Książęca para nie pozostaje obojętna na szalejącą po świecie pandemię koronawirusa, która zbiera śmiertelne żniwo między innymi w Wielkiej Brytanii. Zarażony został także brytyjski następca tronu Książę Karol. Meghan i Harry postanowili opublikować w sieci porady dotyczące walki z wirusem. Niestety, spotkali się z krytyką.

 Drakońskie prawo w UK. Zakaz spotkań kilku osób, wyjścia z domu ograniczone

Meghan Markle i książę Harry radzą w sprawie koronawirusa. Fani krytykują

Na oficjalnym profilu na Instagramie książęcej pary pojawił się post, w którym zawarto informacje, które pomagają w zminimalizowaniu ryzyka zarażenia koronawirusem.

- Na całym świecie ludzie różnych profesji chronią i dbają o swoje wspólnoty, co jest bardzo inspirujące. Podobnie jak odwaga pracowników służby zdrowia, którzy są na pierwszej linii frontu, ryzykują życiem, by dbać o chorych i tych, którzy walczą z COVID-19. Gdziekolwiek się znajdujecie, jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni (...) Do wszystkich osób: najlepszym sposobem na wsparcie pracowników służby zdrowia jest to, by upewnić się, że nie utrudniamy im pracy i nie przenosimy wirusa dalej. Nieważne, gdzie jesteś, WHO opublikowało rady, które mogą pomóc. Może już je widziałeś i słyszałeś o nich, ale nigdy nie były tak ważne, jak teraz - czytamy.

Niestety, wielu internautów nie okazało wdzięczności, ale skrytykowało książęcą parę. Pojawiły się głosy, że małżonkowie są oderwani od rzeczywistości i powtarzają informacje, które znane są wszystkim od kilku tygodni.

- Ojej, nikt wcześniej nam tego nie powiedział. Dobrze, że podajecie informacje, które nie są powszechnie znane.

- Nie potrzebujemy, żebyście nam o tym mówili. Jeśli nie możecie znaleźć czegoś, co byłoby naprawdę pomocne, po prostu bądźcie cicho i cieszcie się swoim „prywatnym” życiem, z dala od podatników - szydzili internauci.

Myślicie, że zbyt surowo ocenili Meghan i Harry'ego?

Zagłosuj

Uważasz, że Meghan i Harry słusznie zostali skrytykowani?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF