Zamknij

Meghan i Harry pobrali się przed oficjalnym ślubem. Mieli oszukać dwór

08.03.2021 14:20
Meghan Markle i książę Haryy
fot. CBS/Ferrari Press/East News

Meghan Markle i Harry wzięli sekretny ślub? W wywiadzie z Oprah Winfrey księżna przyznała, że przed oficjalną ceremonią złożyli sobie ślubną przysięgę w tajemnicy. Chcieli połączyć się w ten szczególny sposób bez udziału mediów.

Meghan Markle i książę Harry są na językach całego świata, podobnie jak brytyjska rodzina królewska. Choć kontrowersyjna książęca para zdecydowała się na odejście z monarchii i rezygnację z pełnienia oficjalnej funkcji członków dworu, ich działania mają niebagatelny wpływ na wizerunek otoczenia królowej Elżbiety II. Obecnie najwięcej mówi się o wywiadzie, jakiego udzielili dla Oprah Winfrey. Meghan nie oszczędziła w nim rodziny królewskiej, opowiedziała między innymi o opresyjnym traktowaniu i atmosferze, które niemal doprowadziły ją do odebrania sobie życia. Także Harry nie szczędził pałacowemu otoczeniu gorzkich słów.

Wywiad Oprah z "czarnymi owcami" brytyjskiej rodziny królewskiej cieszył się niezwykłą popularnością, przed ekranami mogło zasiąść nawet ponad 11 milionów widzów z całego świata. Meghan i Harry poruszyli wiele różnorodnych tematów, opowiedzieli o różnych aspektach życia w otoczeniu królowej. Wśród szczerych wypowiedzi Markle znalazła się szokująca informacja dotycząca jej ślubu z księciem. Przyznała, że złożyła ukochanemu przysięgę w tajemnicy na kilka dni przed oficjalną uroczystością ślubną.

ZOBACZ TAKŻE:  Wywiad, Meghan i Harry u Oprah Winfrey - gdzie oglądać po polsku? [TRANSMISJA 8.03.2021]

Meghan Markle i książę Harry pobrali się w tajemnicy kilka dni przed uroczystością

Meghan Markle zdradziła, że kilka dni przed oficjalnym ślubem poprosiła arcybiskupa o sekretną ceremonię. Zakochani chcieli wyznać sobie miłość bez rozgłosu i medialnego szumu, zanim będą musieli odegrać "spektakl".

- To nie był nasz dzień, należał do wszystkich innych - skomentowała oficjalną ceremonię ślubną.

- Spójrz, to wydarzenie to spektakl dla świata, a my chcemy zawrzeć związek tylko między sobą - miała wytłumaczyć arcybiskupowi.

Meghan i Harry wymienili się obrączkami i złożyli przysięgi, których treść oprawili w ramki i powiesili w domu. Na sekretnym ślubie zabrakło gości i świadków, co sprawia, że w świetle prawa ich małżeństwo zostało zawarte dopiero podczas oficjalnego ślubu, który pokazywały media na całym świecie, ponieważ to na nim była obecna dwójka świadków. Najwyraźniej jednak dla książęcej pary to kameralne wyznanie miłości było istotniejsze.