Zamknij

Michał Malitowski chciał popełnić samobójstwo. „Zbierałem tabletki, robiłem pętle”

Judyta Wanicka
07.10.2019 12:17
Michał Malitowski
fot. TRICOLORS/East News

Michał Malitowski z jury „Tańca z gwiazdami” wyznał, że planował odebrać sobie życie. Tancerz zmagał się z ciężką depresją, która doprowadziła go do takiego stanu, że szukał w sieci sposobów, jak popełnić samobójstwo. W międzyczasie rozsypał się jego związek z tancerką Joanną Leunis.

Michał Malitowski z „Tańca z gwiazdami” planował samobójstwo

Michał Malitowski niedawno rozstał się po 17 latach z partnerką Joanną Leunis, z którą tworzył duet również na parkiecie. Trzy lata temu przyszła na świat ich córka Lia Michele. Juror „Tańca z gwiazdami” przyznał się, że przez ostatni rok przeżywał prawdziwy koszmar. Zniknął na jakiś czas z programu, by leczyć kontuzje pleców. Jednocześnie zmagał się z ciężką depresją, która o mały włos nie doprowadziła do tragedii. W rozmowie z Michałem Figurskim w programie „NieZŁY Pacjent w Radiu ZET” Malitowski przyznał się, że rozważał samobójstwo.

Wiedziałem, że niby wszystko mam, ale nagle poczułem, że nie chcę mieć nic z życiem wspólnego. To był dla mnie szok. Czułem, że nic nie czułem. Czułem absurd świata, niechęć do życia, totalne rozłożenie – mówił w Radiu ZET.

Depresja okazała się wyjątkowo bezwzględnym przeciwnikiem. W pewnym momencie tancerz czuł się tak fatalnie, że myślał o odebraniu sobie życia. Szukał nawet w sieci sposobów, jak popełnić samobójstwo.

Pamiętam, że jak wpisywałem w Google'u hasło „jak popełnić samobójstwo?”, to myślałem sobie: jestem tak beznadziejny, że nawet nie wiem, jak to się robi. Zbierałem tabletki, wziąłem jakieś kable od telefonów, ładowarki, starałem się robić jakieś pętle. Nie wiem, czy byłbym w stanie to zrobić, ale byłem na etapie planowania. Ale byłem już taki bez sił, że nawet nie byłem w stanie tego zrobić – wyznał Michałowi Figurskiemu.

Ostatecznie do próby samobójczej nie doszło. Dzięki wsparciu bliskich i przyjaciół Michał Malitowski w końcu trafił w ręce doświadczonego specjalisty, który pomógł mu uporać się myślami samobójczymi.

Zgłosiłem się do lekarza, jak już nie mogłem żyć. Gdy poszedłem do niego pierwszy raz, odpuściło wszystko, zrezygnowałem – wspomina.

Michał Malitowski rozstał się z Joanną Leunis po 17 latach związku

Michał Malitowski to czterokrotny mistrz Polski w parze z Iwoną Golczak oraz dziewięciokrotny w parze z Joanną Leunis. W 2012 roku Michał Malitowski i Joanna Leunis zostali partnerami tanecznymi. Jednak ich relacje szybko zaczęły wykraczać poza działalność zawodową. Trzy lata temu parze urodziła się córka Lia Michele. Choć Michał i Joanna uchodzili za zgraną parę, ich znajomość nie przetrwała próby czasu. Tuż przed rozpoczęciem 10. edycji „Tańca z gwiazdami” Michał Malitowski i Joanna Leunis rozstali się po 17 latach bycia razem. O rozstaniu poinformowała była ukochana jurora.

Ze smutkiem informuję wszystkich przyjaciół, kolegów, organizatorów i sympatyków tańca, że po 17 latach Joanna Leunis i Michał Malitowski nie pracują już, nie tańczą i nie mieszkają razem – napisała Joanna Leunis za pośrednictwem mediów społecznościowych.

RadioZET.pl/jw