Zamknij

Michał Piróg odniósł się do sprawy Dominica z "Top Model". Zaapelował do internautów

24.11.2020 14:26
Michał Piróg
fot. VIPHOTO/East News

Michał Piróg zamieścił wpis nawiązujący do skandalu z finalistą "Top Model" Dominikiem D'Angelica. Gwiazdor TVN poprosił internautów o powstrzymanie się od krzywdzących sądów przed wyjaśnieniem sprawy. 

Polski internet obiegły sensacyjne doniesienia na temat Dominica D'Angelica, finalisty dziewiątej edycji "Top Model". Według materiałów znalezionych przez internautów uczestnik miał przed laty dopuścić się przestępstwa na tle seksualnym. Sprawę D'Angelica opisywano w amerykańskiej prasie. Widnieje on również w dokumentach na oficjalnej stronie szeryfa hrabstwa Amador w Kalifornii.

Zgodnie z informacjami, które na swojej stronie przytoczył portal Pudelek, w 2011 roku Dominic D'Angelica miał uprawiać seks oralny z osobą nieletnią poniżej 16. roku życia. Trzy lata później miał trafić na pięć miesięcy do aresztu za złamanie warunków zawieszenia wyroku w sprawie pobicia dokonanego z bratem Stefenem. 

Top Model: Skandal wokół Dominica D'Angelica. Szokujące doniesienia mediów na temat finalisty show

Top Model: Michał Piróg zareagował w sprawie Dominica D'Angelica

Afera z finalistą "Top Model" wywołała skrajne reakcje w sieci. Do sprawy odniosła się stacja TVN, wydając specjalne oświadczenie. Zgodnie z decyzją władz D'Angelica został usunięty z programu.

Głos zabrał także znany z show Michał Piróg. Gwiazdor zamieścił wymowny komentarz, w którym podzielił się smutą refleksją na temat burzy, jaka rozpętała się w internecie po doniesieniach o Dominicu. 

Raz podłożony ogień wywołuje pożar, a ten bezpowrotnie i bezlitośnie trawi wszystko na swojej drodze. Efekt jest nieodwracalny. Jest mi przykro, że nadal tak łatwo nam przychodzi wydawanie wyroku i strącanie ludzi w przepaść. Bez mrugnięcia okiem, bez zastanowienia, bez wysłuchania drugiej osoby. Nauczono mnie, że nie przekreśla się nigdy nikogo tak długo jak istnieją przesłanki na czyjąś niewinność. Ludzi bez pieniędzy i znajomości łatwo jest skazać, ale na pewno nigdy ich się nie wypuszcza z powrotem na wolność ot, tak - napisał na Instagramie. 

Na koniec Piróg zaapelował o spokój i wstrzymanie się z wydawaniem krzywdzących opinii. 

Emocje są bardzo złym doradcą wiec radzę ochłonąć. Poczekać i dać możliwość obrony. Wieszanie na szubienicy i palenie na stosach pochłonęły tysiące niewinnych osób - zaapelował gwiazdor "Top Model".