Zamknij

Michał Piróg ostro o koronasceptykach. "Wszystkim życzę zdrowia, nawet idiotom"

16.10.2020 16:58
Michał Piróg
fot. Adam Jankowski/REPORTER/East News

Michał Piróg w ostrych słowach zwrócił się do osób, które nie wierzą w pandemię koronawirusa. Tzw. koronasceptycy nie noszą maseczek i nie przestrzegają innych wprowadzanych obostrzeń. "Głupota i egoizm powinny być karane i to surowo" - zaznaczył 41-letni polski tancerz.

Michał Piróg to polski tancerz, choreograf i prezenter, znany między innymi z programu TVN "Top Model". Gwiazdor jest bardzo aktywny w swoich mediach społecznościowych, gdzie dzieli się ciekawymi zdjęciami i głębokimi przemyśleniami. Tym razem postanowił poruszyć temat, jakim jest pandemia koronawirusa. COVID-19 znów zbiera śmiercionośne żniwo - w całej Europie liczba zakażeń z dnia na dzień rośnie, w związku z czym wprowadzane są kolejne obostrzenia.

Od soboty 10 października także w Polsce obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej. Premier Mateusz Morawiecki rozszerzył listę powiatów, które znajdują się w tzw. strefie czerwonej. Część szkół przejdzie na zdalny tryb nauczania, inne będą prowadziły lekcje w modelu hybrydowym. Niestety, nie wszyscy wierzą w istnienie pandemii - tzw. koronasceptycy sprzeciwiają się wprowadzaniu kolejnych restrykcji.

Zobacz także: Michał Piróg pokazał intymne zdjęcie w łóżku. Zabrał też głos w sprawie wydarzeń w Białymstoku

Michał Piróg apeluje do koronasceptyków

Jakiś czas temu Kuba Wojewódzki zadrwił z koronasceptyków na swoim profilu na Instagramie. Teraz Michał Piróg postanowił opublikować także swój apel.

- Możesz słuchać szalonych ludzi, którzy wątpią w wirusa, możesz wierzyć „panującemu” nad wszystkim rządowi, możesz robić, co chcesz, nie nosić maseczek, chodzić na Secret Korona Party. Możesz nawet rzucić się z mostu. Tylko rób to na uboczu i nie narażaj innych... Pytam się, dlaczego z powodu swojego przekonania, które w moim przekonaniu jest czystą głupotą. Chcesz pociągnąć za sobą innych? Jak słyszę o ludziach, którzy nie robią sobie testów, mając kontakt z chorymi, bo boją się, że wyjdzie, że są chorzy i zostaną objęci kwarantanną, więc wolą się nie zbadać i „normalnie” funkcjonować, to mnie szlag trafia. Głupota i egoizm powinny być karane i to surowo. Bardzo surowo. Mimo wszystko wszystkim życzę zdrowia nawet idiotom - napisał pod najnowszym zdjęciem w maseczce.

Wpis Piróga wzbudził wiele emocji. W komentarzach nie brakuje opinii, że nie jest on lekarzem, a celebrytą, w związku z czym nie jest autorytetem na temat pandemii. Większość fanów popiera jednak Michała i cieszy się, że coraz więcej gwiazd zwraca uwagę na ten problem.

- Mądry i inteligenty człowiek, i osoba na właściwym miejscu, porze i czasie. Dobrze, że na tym świecie są tacy ludzie jak Pan Michał.

- Podpisuję się pod tym postem.

- Wstyd mi za niektórych. Moje dzieci w szkole codziennie po 8 godzin w maseczkach...czy narzekają? Nie, bo wiedzą, że trzeba je nosić... pozdrawiam z Włoch, gdzie odrobiliśmy lekcje - czytamy w komentarzach.

Zgadzacie się ze słowami Michała Piróga?