Zamknij

Michał Piróg przyznał się do nieuleczalnej choroby. Zaapelował: "Badajcie się, to nie boli"

Judyta Wanicka
19.09.2019 16:45
Michał Piróg
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EASTNEWS

Michał Piróg cierpi na przewlekłą chorobę, która powoduje wiele przykrych dolegliwości. Gwiazdor "Top Model" do tej pory nie chciał mówić głośno o swoich problemach zdrowotnych. Przyznał się dopiero w rozmowie z Agatą Młynarską, która również zmaga się z podobnym schorzeniem.

Michał Piróg jest uznanym tancerzem, choreografem oraz jedną z największych gwiazd stacji TVN. Popularność zdobył dzięki takim formatom jak "You Can Dance", "Top Model" czy "Azja Express". Celebryta od lat wspiera działania na rzecz prawa człowieka oraz zwierząt. W wywiadach odważnie przyznaje się do tego, że jest gejem oraz pochodzi z rodziny o żydowskich korzeniach. Jest jednak coś, o czym tancerz do tej pory wolał głośno nie mówić. Dopiero niedawno Michał Piróg przyznał się publicznie, że od lat zmaga się z paskudną chorobą. W rozmowie z Agatą Młynarską celebryta zdecydował się opowiedzieć o tym, co mu dolega.

Michał Piróg cierpi na chorobę jelit

Mało kto wie, że Michał Piróg cierpi na przewlekłą chorobę zwaną zapalaniem jelit. Ze schorzeniem wiąże się sporo nieprzyjemnych objawów, które utrudniają codzienne funkcjonowanie, m.in. bóle brzucha, biegunki i ogólne osłabienie organizmu. Tancerz przyznał się do swoich dolegliwości przed widzami Discovery Life. W rozmowie z Agatą Młynarską Piróg opowiedział o tym, jak radzi sobie z chorobą na co dzień.

Odkąd gwiazdor "Top Model" cierpi na zapalenie jelit, musi uważać na to, co je. Zmiana diety, a przede wszystkim wykluczenie z niej produktów zawierających gluten, jest kluczowe w walce z chorobą, ponieważ pozwala uniknąć zaostrzenia objawów. Tancerz przyznaje jednak, że mimo ścisłej kontroli, stare problemy lubią o sobie dać znać.

Jeżeli obsesyjnie będziemy chcieli być zdrowi, to i tak się coś posypie. Więc trzeba dbać, ale również dawać organizmowi, to co dla niego jest przyjemne - wyznał Michał Piróg.

Michał Piróg nie bez powodu opowiedział o swojej chorobie Agacie Młynarskiej. Prezenterka również od lat zmaga się z nieswoistym zapaleniem jelit. Choroba ujawniła się nagle w 2013 roku. Dziennikarka zasłabła na planie programu "Świat się kręci" i trafiła do szpitala z silnymi bólami brzucha. Po wielu nietrafionych diagnozach Młynarska wykonała testy genetyczne, które nakierowany lekarzy na właściwy trop - poważną dysfunkcję układu pokarmowego. Od tamtego czasu dziennikarka stale przyjmuje leki oraz trzyma rygorystyczną dietę. Niestety wskutek przyjmowania silnych sterydów powoli traci wzrok. 

Zagłosuj

Badasz się regularnie?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/jw