Zamknij

Michał Szpak protestował pod domem Kaczyńskiego. Co na to TVP? Jest oświadczenie

03.11.2020 09:27
Michał Szpak
fot. VIPHOTO/East News

Michał Szpak wziął udział w proteście przed domem prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Internauci zastanawiali się, jak na manifestowanie swoich poglądów zareaguje Telewizja Polska. Czy wokalista zostanie zwolniony z "The Voice of Poland"?

Michał Szpak oficjalnie poparł Strajk Kobiet. W czwarek 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż aborcja z przesłanek embrio-patologicznych jest niezgodna z polską konstytucją. Wyrok TK oburzył wiele osób - na ulicach pojawiły się tłumy protestujących. Swoje niezadowolenie z zaostrzenia prawa aborcyjnego okazywały także gwiazdy, m.in. Julia Wieniawa, Magda Gessler, Sandra Kubicka czy Michał Szpak.

Reakcja wokalisty szczególnie zaskoczyła internautów. Michał od jakiegoś czasu związany jest z programem rozrywkowym Telewizji Polskiej "The Voice of Poland". Fani artysty zastanawiali się, czy pozostanie w TVP po tak odważnej manifestacji poglądów.

Zobacz także:  Zawadzka skrytykowana przez widzów TVP za udział w proteście. "Do pracy już nie wrócisz"

Michał Szpak straci pracę w "The Voice of Poland"? Jest odpowiedź TVP

Michał Szpak wraz z Ralphem Kamińskim, Krzysztofem Zalewskim, Natalią Przybysz i Marią Sadowską wzięli udział w wydarzeniu pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Nagranie z "Dziadów" opublikowali w mediach społecznościowych.

Choć fani martwili się, że pozycja Michała Szpaka w " The Voice of Poland" jest zagrożona, Telewizja Polska zaznacza, że artysta nie musi się obawiać straty pracy.

- "The Voice of Poland" to najpopularniejszy muzyczny talent show w Polsce, który od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów. 11. edycja programu gromadzi przed telewizorami miliony Polaków i pozostaje niekwestionowanym liderem pasma. Skład trenerski 11. edycji "The Voice of Poland" pozostaje bez zmian. Program wchodzi w etap, w którym czworo uczestników z drużyny każdego trenera będzie walczyło o tytuł Najlepszego Głosu w Polsce. W najbliższą sobotę zobaczymy etap Nokaut, po którym poznamy wszystkich finalistów muzycznego talent show - przekazała TVP w oficjalnym oświadczeniu dla "Plejady".