Zamknij

Michał W. z poważnymi zarzutami. Piosenkarz Ich Troje nie przyznaje sie do winy

19.10.2021 12:09
Michał W
fot. VIPHOTO/East News

Michał W. usłyszał zarzuty wyłudzenia wielomilionowej pożyczki od SKOKu Wołomin. Jak informuje prokuratura, lider grupy Ich Troje zawyżył swoje dochody w oświadczeniu, które przedłożył SKOK-owi w celu uzyskania pożyczki.

Michał W. z zarzutami. Kilka dni temu "Super Express" poinformował, iż warszawska prokuratura zamierza postawić liderowi Ich Troje zarzuty w związku z wyłudzeniem wielomilionowej pożyczki ze SKOK-u Wołomin.  Artysta szybko odniósł się do doniesień, informując, że owszem - pożyczkę wziął, ale utrata płynności finansowej nie jest przestępstwem. Z najnowszych doniesień wynika, iż znanemu piosenkarzowi już postawiono zarzut "doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości SKOK w Wołominie na kwotę 2,8 miliona złotych".

Zobacz także: Doda ujawnia, co Stępień wypisuje do jej rodziców. "Moja mama ma 74 lata, bardzo to przeżyła"

Michał W. z zarzutami. Grozi mu nawet 10 lat więzienia

Jak w rozmowie z PAP wyjaśniła prokurator Katarzyna Skrzeczkowska z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, prowadzone jest postępowanie dotyczące składania poświadczających nieprawdę oraz podrobionych dokumentów w celu uzyskania wielomilionowych pożyczek w SKOK w Wołominie. Do tej pory podobne zarzuty przedstawiono już ponad stu osobom, a właśnie dziś - we wtorek 19 października - zarzut usłyszał także Michał W. Za zarzucane mu czyny może mu grozić nawet dziesięć lat pozbawienia wolności.

"Zarzut dotyczy doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie w kwocie 2 800 000 złotych" - powiedziała w rozmowie z PAP prokurator Katarzyna Skrzeczkowska.

"W celu uzyskania pożyczki podejrzany przedłożył nierzetelne pisemne oświadczenie o swoich dochodach, które znacznie zawyżył, a także podał nierzetelne dane dotyczące dochodów poręczyciela - ówczesnej żony" - wyjaśniła Skrzeczkowska.

Michał W. pożyczkę w SKOK-u zaciągnął w 2006 roku. Opiewała ona na sumę 2,8 mln złotych. Kwota ta nie została dotąd spłacona.

Michał W. nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów

Po zakończonych czynnościach prokurator Skrzeczkowska przekazała PAP, że piosenkarz Ich Troje nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Zastosowano wobec niego dozór. Prokurator nałożył również zakaz kontaktowania się z określonymi osobami oraz zakaz opuszczania kraju z zatrzymaniem paszportu.

RadioZET.pl/PAP/Barłomiej Figaj