Zamknij

Michał Wiśniewski o alkoholiźmie: "Jak kończy mi się "wszywka", to trochę popiję"

Sylwia Wamej
20.04.2020 20:40
Michał Wiśniewski
fot. Mateusz Jagielski/East News

Michał Wiśniewski od lat zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. O nałogu gwiazdor Ich Troje opowiedział w rozmowie z serwisem Plejada.pl

Michał Wiśniewski opowiedział o alkoholiźmie

Michał Wiśniewski od 30 lat walczy z uzależnieniem od alkoholu. Muzyk Ich Troje postanowił opowiedzieć o swoim problemie w rozmowie z serwisem Plejada.pl. Wiśniewski przyznał w wywiadzie, że nie pije od sześciu lat.

"Ja jestem zaszyty, więc nie grozi mi teraz topienie smutków w alkoholu. Ale dla innych ludzi, którzy mają problemy z piciem, to może być trudny czas. Ja nie piję od sześciu lat" - wyznał lider Ich Troje w rozmowie z serwisem Plejda.pl.

Michał Wiśniewski zdobył się na odwagę i wyznał, że robi sobie przerwę od abstynencji, gdy kończy mu się "wszywka".

"Jak kończy mi się "wszywka", to trochę popiję, ale generalnie teraz mam spokój do września. Ja sobie bez tego po prostu z tym nie radzę, każdy ma swój sposób na tę walkę" -podkreślił.

Michał Wiśniewski: Smutne wyznanie lidera Ich Troje

Wiśniewski wyznał też, że mimo wszystko alkoholik na zawsze pozostanie alkoholikiem.

"Ta furtka jest zawsze otwarta. To nie jest tak, że terapia prowadzi do tego, że furtka jest na zawsze zamknięta. Alkoholik zostaje na zawsze alkoholikiem, tylko suchym... Jeśli ma dużo szczęścia. Jeśli nie ma, to ma nawroty. Ja tak mam pomiędzy wszywkami. Oczywiście byłoby fajniej zrozumieć, czym jest ta choroba i nie pić w ogóle, ale ja tak nie potrafię. Nie potrafię kontrolować picia. Jak piję, to piję" - zdradził.

Zagłosuj

Lubisz muzykę Ich Troje?

Liczba głosów:

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET 

Zagłosuj

Lubisz muzykę Ich Troje?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/Plejada.pl/SW