Zamknij

Michał Wiśniewski ostro o aferze w radiowej Trójce. "To skur*****stwo"

Maciej Friedrich
20.05.2020 17:29
Michał Wiśniewski ostro skrytykował aferę w radiowej Trójce
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Michał Wiśniewski to kolejny piosenkarz, który ostro skomentował aferę w radiowej Trójce i usunięcie piosenki Kazika. Lider ich troje nie przebierał w słowach. Nie ma też złudzeń, że działania rozgłośni miały charakter polityczny. 

Michał Wiśniewski to bez wątpienia wokalista, który zapisał się w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Lider zespołu ich troje święcił tryumfy i występował na największych polskich scenach. Choć grupa najlepsze lata ma za sobą, nadal cieszy się popularnością, a Wiśniewski stał się jednym z krajowych celebrytów. Nadal wzbudza kontrowersje, w mediach głośno było między innymi o piątym ślubie Wiśniewskiego.

Jak wiele innych osób związanych ze środowiskiem muzycznym, Michał nie pozostawił bez komentarza afery w Radiowej Trójce, związanej z wycofaniem notowania listy przebojów, które miała wgrać piosenka Kazika "Twój bój jest lepszy niż mój". Rozgłośnia spotkała się z falą krytyki słuchaczy i gwiazd, a jej szeregi opuścili najpopularniejsi dziennikarze, między innymi Piotr Kaczkowski i dyrektor muzyczny Programu Trzeciego Piotr Metz.

 Afera z Trójką. Kazik żąda wycofania swojego utworu z Listy Przebojów

Michał Wiśniewski o aferze w Trójce. Lider ich troje ostro o działaniach politycznych

O aferze w radiowej Trójce Michał Wiśniewski wypowiedział się w programie "Koronawirus. Raport Faktu". Wokalista Ich Troje nie szczędził gorzkich, a nawet niecenzuralnych słów. Jego zdaniem jasnym jest, że usunięcie notowania, w którym miał zwyciężyć Kazik, ma charakter polityczny.

- To, co się wydarzyło, jest bardzo brzydkie, tym bardziej że piosenka jest trafiona w punkt, jest na czasie. Lista Przebojów Programu 3 to tak naprawdę lista Marka Niedźwieckiego. Ta szarpanina automatycznie pokazuje więc, że doszło do zlecenia politycznego. Gdy słucham posłów PiS-u, wydaje mi się nawet, że oni są sami zdziwieni nadgorliwością pani prezes Polskiego Radia (...) Jednym słowem to „skurw***ństwo”. To bardzo słaba sytuacja, ale myślę, że powinniśmy być już przyzwyczajeni do formuły „moja racja jest mojsza”. Słyszałem piosenkę Kazika i uważam, że jest ona, jak zwykle, genialna - ocenia Wiśniewski.

Michał widzi przyszłość Trójki w czarnych barwach po tym, jak opuścili ją tacy fachowcy jak Marek Niedźwiedzki.

Rozlicz PIT i pomóż podopiecznym Fundacji Radia Zet!

Zagłosuj

Zgadzasz się z opinią Michała Wiśniewskiego?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/fakt.pl/MF