Zamknij

Michał Wiśniewski stworzył wulgarną piosenkę o "prezesie"

27.10.2020 21:07
Michał Wiśniewski
fot. Piotr Molecki/East News

Michał Wiśniewski zdecydowanie należy do grona osób, którym nie podoba się sytuacja w kraju. By to wyrazić piosenkarz stworzył nietypowy, prześmiewczy utwór. Śpiewa o "całowaniu prezesa w d*pę" i pokazuje w klipie goły tyłek. "Ten tekst jest brzydki, gęsty, chamski i obleśny" - zapowiada Wiśniewski.

Michał Wiśniewski opublikował krótką piosenkę z niezwykle wyrazistym przesłaniem. Piosenkarz śpiewa o "całowaniu prezesa w d*pę", by się mu przypodobać, a dzięki temu móc dobrze "ustawić". W dość długim poście na Instagramie Wiśniewski mówi wprost, że słowa utworu, zatytułowanego po prostu "Prezes", są "brzydkie, gęste, chamskie i obleśne". I bezsprzecznie tak jest. Choć chcemy napisać o tym w sposób wyważony i delikatny, ze względu na treść piosenki i jej przesłanie, nie jest to zadanie łatwe.

Mimo iż w utworze nie ma mowy wprost, o jakim prezesie mowa, to jednak sami internauci są przekonani, że chodzi o szefa partii rządzącej.

Zobacz także: Dominika Tajner ma koronawirusa. "Nie poddaję się"

Michał Wiśniewski śpiewa o Jarosławie Kaczyńskim?

Do swojej piosenki Michał Wiśniewski stworzył od razu teledysk. W roli głównej wystąpił on sam, choć w bardzo mocnej charakteryzacji. Na początku widzimy prezesa w sławojce, a dalej przewijają się obrazy mężczyzn, pijących alkohol na przydomowej ławeczce. Cały obraz jest - w połączeniu z treścią utworu - mocny, prześmiewczy i wzbudzający skrajne emocje. "Wisienką na torcie" (o ile możemy użyć tego określenia) są gołe posladki prezesa, a właściwie Wiśniewskiego, który pokazuje je niemal jak pointę utworu.

"Ten tekst jest brzydki, gęsty, chamski i obleśny. Ma ukazać frustrację zwykłego porządnego człowieka na totalną obłudę układów społeczno-politycznych wszystkich maści (!), choć z dość mocno widoczną egzemplifikacją. Wstydzimy się tych emocji i ich sposobu wyrażania
i przeraża nas to, że to może być konieczny i jedyny sposób na przedarcie się do zakłamanych umysłów wielu ludzi. ALBO I NIE" - opisuje swe dzieło Michał Wiśniewski.

Fani są piosenką bardzo zaskoczeni - większość z nich pozytywnie. Niektórzy nie kryją wręcz, że to najlepsza twórczość Wiśniewskiego od lat. "Jak zwykle szczerość na pierwszym miejscu!" - chwalą artystę.

RadioZET.pl/AS