Zamknij

Michał Wiśniewski zdradził, kiedy otrzyma szczepionkę. Jest daleko w kolejce

07.01.2021 13:24
Michał Wiśniewski
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Michał Wiśniewski poruszył na swoim profilu na Instagramie temat szczepionek na COVID-19. Muzyk postanowił nagłośnić sprawę i sprawdził, jak długo może czekać na szczepienie.

Temat szczepień celebrytów budzi w ostatnim czasie spore kontrowersje. Kilkanaście osób ze świata kultury i show-biznesu otrzymało szczepionki przeciw COVID-19, mimo że obecnie podawane są one tylko pracownikom ochrony zdrowia. Przedstawiciele tzw. grupy zerowej wciąż nie zostali zaszczepieni, a następni w kolejce mają być m.in. nauczyciele, służby mundurowe oraz osoby powyżej 60. roku życia.

Wiele znanych osób mówi publicznie o swoich planach dotyczących szczepień. Michał Wiśniewski należy do grona osób, które chętnie przyjmą szczepionkę na koronawirusa. "Zamierzam się zaszczepić, bo chcę być zdrowy (...) Bardziej boję się tego, ze ktoś będzie musiał zajmować się mną. Nikomu takiego ciężaru nie życzę. Zaszczepienie się jest absolutnie naszym obowiązkiem, wszystkie teorie spiskowe są dla idiotów" - przyznał w jednym z wywiadów. Teraz wokalista postanowił sprawdzić, kiedy najszybciej będzie mógł otrzymać szczepionkę.

Zobacz także: Michał Wiśniewski o narodzinach piątego dziecka: "Napięcie rośnie"

Michał Wiśniewski obliczył, kiedy będzie mógł przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19

Michał Wiśniewski pokazał obliczenia na swoim InstaStory. Wokalista użył kalkulatora z platformy Omni Calculator stworzonej przez krakowski start-up. Lekarka Aleksandra Zając i doktorantka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Dominika Miszewska udostępniły narzędzie do sprawdzenia, jak daleko jesteśmy w kolejce do szczepień.

- Według podanych przez Ciebie informacji, jest między 8 233 568 a 14 781 632 osób przed Tobą w kolejce do szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce. Przyjmując założenie szczepienia 850 000 osób tygodniowo i wyszczepialność wśród ludzi na poziomie 47%, otrzymasz swoje dwie dawki szczepionki między 23/05/2021 a 07/09/2021, a pełną odporność uzyskasz 14/09/2021 - brzmi komunikat, który uzyskał Michał Wiśniewski.

Co sądzicie o tak długim czasie oczekiwania na szczepionkę?