Zamknij

Midnight Sun: Stephanie Meyer zapowiedziała kolejną część sagi "Zmierzch". Znamy datę premiery

Maciej Friedrich
05.05.2020 11:11
Midnight Sun: Stephanie Meyer zapowiedziała kolejną część sagi "Zmierzch". Znamy datę premiery
fot. AFP/EAST NEWS

Stephanie Meyer zapowiedziała kontynuację sagi "Zmierzch". W "Midnight Sun" mamy ponownie spotkać uwielbianych przez czytelników Bellę i Edwarda. Wiadomo już, o czym opowie autorka na kartach nowej powieści i kiedy tytuł pojawi się w sprzedaży.

Saga "Zmierzch" wywołała na światowym rynku wydawniczym prawdziwą burzę. Amerykańska pisarka Stephanie Meyer odniosła ogromny sukces, tworząc sagę opowiadającą o trudnej miłości Belli Swan i wampira Edwarda Cullena. Romantyczna historia pełna zwrotów akcji zachwyciła czytelników na całym świecie i stała się bestsellerem i na stałe wpisując we współczesną popkulturę. Za sukcesem książek podążyła seria filmów, która także odniosła sukces i stała się trampoliną do sławy dla Kristen Stewart i Roberta Pattinsona.

Choć historia Belli i Edwarda opowiedziana w czterech częściach sagi wydawała się kompletna, autorka planowała wydanie kolejnej części. Prace zostały zawieszone po rzekomym wycieku fragmentów tekstu do internetu. Dla fanów "Zmierzchu" mamy wspaniałą wiadomość. "Midnight Sun", kolejny tom wampirzej sagi, został potwierdzony.

Filmy o wampirach. Najlepsze tytuły, które trzeba znać [TOP8]

Midnight Sun: data premiery kolejnej części sagi "Zmierzch"

Pierwsze informacje o niespodziance dla fanów sagi Stephanie Meyer pojawiły się pod koniec kwietnia 2020 roku. W poniedziałek 4 maja stało się jasne, że chodzi o kolejną powieść w uniwersum "Zmierzchu". Książka ma pojawić się w amerykańskich księgarniach już 4 sierpnia 2020 roku, niestety nie wiadomo jeszcze czy i kiedy tytuł pojawi się w Polsce. Biorąc jednak pod uwagę popularność sagi nad Wisłą, jest to bardzo prawdopodobne.

W "Midnight Sun" Meyer powróci do początków znajomości Belli i Edwarda. Historia bohaterów pozostanie niezmieniona, tym razem poznamy ją jednak z perspektywy wampira. Ma to rzucić zupełnie nowe światło na skomplikowaną relację zakochanych.

Zagłosuj

Czytałeś/aś sagę "Zmierzch"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF