Zamknij

Miley Cyrus wspiera strajk kobiet. Pokazała zdjęcie. "Modlę się za polskie kobiety"

26.10.2020 10:42
Miley Cyrus o sytuacji w Polsce
fot. Rex Features/East News

Miley Cyrus, jedna z najpopularniejszych światowych wokalistek, wsparła opór Polek i Polaków wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego.W mediach społecznościowych gwiazdy  pojawiło się zdjęcie licznie komentowane przez fanów z całego świata.

Miley Cyrus to gwiazda, o której z pewnością słyszały nawet osoby niegustujące w muzyce pop. Amerykańska piosenkarka i autorka jest jedną z najpopularniejszych na świecie gwiazd muzyki, uwielbianą przez miliony fanów i niezwykle medialną. Karierę rozpoczynała jako nastolatka w popularnym serialu Disneya "Hannah Montana", który pozwolił jej uzyskać status międzynarodowej gwiazdy. Miley szybko dorosła, a jej wizerunek zmienił się na mocno kontrowersyjny. Nie brakował problemów z używkami i medialnych skandali, na początku roku pojawiła się informacja o rozwodzie wokalistki i aktora Liama Hemswortha. Nie zmienia to faktu, że Miley nadal jest uwielbiana, jej płyty sprzedają się świetnie, a ona sama dla wielu kobiet na świecie jest prawdziwą idolką.

Odkąd polski Trybunał Konstytucyjny poparł zaostrzenie prawa aborcyjnego, w naszym kraju zawrzało. Oburzeni obywatele wyszli na ulice, w kraju trwają strajki, doszło do starć z policją, a w mediach nieustannie trwa burza. Sytuacją polskich kobiet oburzone są krajowe gwiazdy, Małgorzata Rozenek-Majdan zaatakowała Jarosława Kaczyńskiego w mediach, o decyzji rządu negatywnie wypowiedziała się nawet kojarzona z TVP Małgorzata Kożuchowska. Sytuacja w Polsce odbiła się także szerokim echem na świecie, decyzję Trybunału Konstytucyjnego komentują nie tylko zagraniczne media. Swoje oburzenie postanowiła wyrazić także Miley Cyrus.

ZOBACZ TAKŻE:  Anna Lewandowska przerywa milczenie w sprawie aborcji. "Czekałam na pani głos"

Miley Cyrus przeciwko zakazowi aborcji. Gwiazda wsparła polskie kobiety

Fundacja "Happy Hippie Foundation", która zajmuje się "walką z niesprawiedliwością na całym świecie, koncentrująca się na bezdomności i prawach LGBTQ", za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała o sytuacji w Polsce po ogłoszeniu decyzji Trybunału Konstytucyjnego, oczywiście nie kryjąc oburzenia.

- Tysiące maszeruje w Polsce w obronie praw człowieka po tym, jak w zeszłym tygodniu ogłoszono, że aborcja zostanie prawie całkowicie zakazana w tym kraju - czytamy.

Post fundacji postanowiła opublikować na swoim profilu na Instagramie także Miley Cyrus. Nie jest to bez znaczenia, obserwuje go bowiem ponad 116 milionów osób, dzięki prostemu udostępnieniu piosenkarka poinformowała o sytuacji w naszym kraju fanów na całym świecie. Fanów, którzy w komentarzach solidaryzowali się z protestami przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce.

- Modlę się za polskie kobiety. Trzymajcie się dzielnie.

- Nie jestem z Polski, ale dziękuję za zamieszczenie tego wpisu i pomoc kobietom w odzyskaniu ich praw.

- Sytuacja w Polsce jest przerażająca! Dziękujemy za rozpowszechnianie wiadomości - czytamy w komentarzach.