Zamknij

Milionerzy: Fatalna pomyłka uczestnika. Poległ już na pierwszym pytaniu

10.03.2021 12:37
Milionerzy
fot. Kamil Piklikiewicz/East News

"Milionerzy" to jeden z najbardziej popularnych teleturniejów w polskiej telewizji. Choć większość uczestników stara się jak najlepiej przygotować przed wzięciem udziału, czasem zdarza się, że nawet najprostsze pytania sprawiają im problem.

"Milionerzy" to jeden z najchętniej oglądanych programów TVN. Widzowie od wielu lat obserwują zmagania uczestników w popularnym teleturnieju. O tytułowy milion złotych zawalczyło do tej pory zaledwie kilka osób - większość odpada na wcześniejszych poziomach rozgrywki. Choć uczestnicy starają się przyjść do programu jak najlepiej przygotowani, czasami nawet najprostsze pytania okazują się wyzwaniem.

To spotkało uczestnika ostatniego odcinka. Pierwsze pytanie sprawiło mu spory problem. Mężczyźnie nie udało się wskazać prawidłowej odpowiedzi, która warta była 500 złotych. O co zapytał go Hubert Urbański?

Zobacz także:  Milionerzy: uczestnik szedł jak burza. Poległ na pytaniu z języka polskiego

Milionerzy: Co dominuje w borze? Uczestnik nie znał odpowiedzi

Hubert Urbański odczytał pierwsze pytanie: "W borze dominują...". Uczestnik miał za zadanie wskazać jedną poprawną odpowiedź z czterech podanych:

A. Wyszkoleni funkcjonariusze

B. Borsuki, borówki i borowiki

C. Drzewa liściaste

D. Drzewa iglaste

Mężczyzna natychmiast odrzucił odpowiedź A. Po krótkim zastanowieniu wskazał na odpowiedź B, ponieważ uznał, że na bór składają się zarówno drzewa iglaste, jak i liściaste. Niestety, to błąd. Niestety był to błąd. Bór to z definicji las, w którym wszystkie albo większość drzew to drzewa iglaste, a więc poprawna jest odpowiedź D. Uczestnik odszedł z programu z niczym, choć mógł skorzystać z trzech kół ratunkowych: pół na pół, pytanie do przyjaciela oraz zmiana pytania. Najwyraźniej jednak uznał, że te opcje przydadzą mu się na dalszych etapach rozgrywki.

Znaliście odpowiedź na to pytanie?