Zamknij

Milionerzy: Studentka medycyny odpadła przy trzecim pytaniu. Nie znała tekstu kołysanki

25.02.2021 13:54
Milionerzy
fot. Bartosz Krupa/East News

"Milionerzy" to jeden z najbardziej popularnych programów w polskiej telewizji. W ostatnim odcinku teleturnieju pojawiło się aż trzech uczestników. Jedna z nich - studentka medycyny - odpadła przez pytanie o znaną kołysankę.

"Milionerzy" to jeden z najchętniej oglądanych teleturniejów w polskiej telewizji. Show TVN od wielu lat przyciąga przed ekrany widzów, którzy chcą sprawdzić, jak uczestnicy poradzą sobie w walce o milion złotych. Wiele osób przegrywa już po pierwszych kilku pytaniach, które często są podchwytliwe i bardzo zagadkowe. Prowadzący Hubert Urbański nie ułatwia gry uczestnikom, kilkukrotnie dopytując, czy są pewni swojej odpowiedzi.

W 416. odcinku "Milionerów" zobaczyliśmy walkę trzech uczestników. Niestety, żaden z nich nie dotarł zbyt daleko. Jako druga przed Hubertem Urbańskim zasiadła studentka medycyny, Julia Gatniejewska. Uczestniczka miała poważny problem z trzecim pytaniem, którego treść dotyczyła znanej kołysanki dla dzieci.

Zobacz także: Andrzej Duda w duńskiej edycji "Milionerów". Pytanie o prezydenta Polski pogrążyło uczestniczkę

Milionerzy: Pytanie o kołysankę pokonało uczestniczkę

Pytanie, które sprawiło problem uczestniczce, brzmiało: W kołysance "Ta Dorotka, ta malusia, ta malusia...". Julia miała dokończyć tekst kołysanki. Zaproponowane odpowiedzi to:

A. to córeczka jest tatusia
B. jej mamusią jest Danusia
C. tańcowała dokolusia
D. śpi cichutko niczym trusia

Julia, sugerując się tym, że ma do czynienia z kołysanką, wybrała odpowiedź D. śpi cichutko niczym trusia. Niestety, nie skorzystała z żadnego z kół ratunkowych. Prawdopodobnie myślała, że będzie potrzebować ich bardziej na dalszych etapach zmagań. Prawidłowa odpowiedź okazała się całkiem inna - to C. tańcowała dokolusia.

- Ta Dorotka ta malusia, ta malusia,
Tańcowała dokolusia, dokolusia,
Tańcowała ranną rosą, ranną rosą
I tupała nóżką bosą, nóżką bosą - brzmi treść kołysanki.

Studentka zakończyła grę z gwarantowanym tysiącem złotych.