Zamknij

Milionerzy: nowe koło ratunkowe od dziś. Na jaką pomoc mogą liczyć uczestnicy?

03.12.2020 18:40
Milionerzy
fot. Bartosz KRUPA/East News

Milionerzy już dziś, 3.12., z nieco odświeżonymi zasadami. Od teraz uczestnicy będą mieli do dyspozycji nowe koło ratunkowe, które pojawi się zamiast jednego ze "starych" kół. Na czym będzie polegać zmiana i które z kół zostanie zastąpione? Oto szczegóły.

" Milionerzy" to teleturniej, który cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem widzów - to od początku polskiej edycji pozostaje niezmienne. Jednak sam program przez lata emisji ulegał pewnym zmianom w obszarze zasad gry, a dokładniej mówiąc - w zakresie tak zwanych "kół ratunkowych". Z taką zmianą mamy do czynienia właśnie teraz. Od dziś uczestnicy programu dostaną do wyboru nowe koło ratunkowe. Przypomnijmy, że będzie to specjalny odcinek - mikołajkowy - w którym o milion walczyć będą pary: Paulina Krupińska i Damian Michałowski oraz Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik.

Zobacz także: Milionerzy: Padło pytanie o milion. Sprawdź poprawną odpowiedź

Milionerzy: nowe koło ratunkowe. Na czym polega?

Wprowadzenie nowego koła ratunkowego nie oznacza, że uczestnicy będą mieli do dyspozycji aż cztery podpowiedzi. Jedno z dotychczasowych kół po prostu zniknie. Będzie to pytanie do publiczności. Zamiast niego Hubert Urbański zaproponuje możliwość zamiany pytania na inne, losowo wybrane. Rozwiązanie to znane jest już widzom zagranicznych edycji programu, a zostało wprowadzone w związku z koniecznością nagrywania bez udziału publiczności.

Do tej pory uczestnicy mogli wybrać jedno z trzech kół: "pół na pół", "telefonu do przyjaciela" oraz "pytania do publiczności" - te koła znane są polskim widzom. W edycjach zagranicznych gracze korzystali już z wprowadzanej właśnie w polskiej edycji zamiany pytań, a także z podpowiedzi prowadzącego. Tak było w edycji brytyjskiej, kiedy prowadzącym jest obecnie Jeremy Clarkson.

RadioZET.pl/AS