Zamknij

19-letnia gwiazda serialu "Ania, nie Anna" ma raka piersi. Pokazała się bez włosów [FOTO]

12.10.2021 15:06
Miranda McKeon
fot. Instagram:@miranda.mckeon

Miranda McKeon znana z serialu Netflixa "Ania, nie Anna" choruje na raka piersi. Aktorka ma zaledwie 19 lat. O chorobie regularnie informuje w social mediach. Serialowa Josie Pye zdecydowała się ogolić głowę przed przyjęciem kolejnej chemioterapii. 

Miranda McKeon to aktorka znana roli Josie Pye w kanadyjskim serialu "Ania, nie Anna" ("Anne with an E"), który można było oglądać na platformie Netflix. Jakiś czas temu u 19-latki zdiagnozowano nowotwór piersi. Informacja wywołała szok wśród fanów serialu, którzy nie mogli uwierzyć, że tak młoda dziewczyna toczy walkę z guzem. 

Sama Miranda przyznała, że jest przypadkiem jednym na milion, gdzie złośliwy nowotwór piersi rozwinął się w nastoletnim wieku. Aktorka ujawniła, że jej choroba wkroczyła w trzecie stadium, a komórki rakowe zaatakowały węzły chłonne. Obecnie trwa walka z czasem. 19-latka musiała poddać się kolejnej chemioterapii, co nie pozostało bez wpływu na jej wygląd. Nie chciała jednak czekać, aż włosy wypadną same i jeszcze przed zakończeniem leczenia zdecydowała się ogolić głowę na "zero". 

Miranda McKeon z serialu "Ania, nie Anna" w wieku 19 lat choruje na raka piersi 

Na Instagramie pojawiło się zdjęcie 19-letniej Mirandy McKeon bez włosów. Chora na raka piersi gwiazda pokazała się fanom tuż po zgoleniu głowy. 

Kilka dni przed ostatnią chemią uznałam, że czas odpuścić i ogoliłam głowę. Odkąd mnie zdiagnozowano, kwestia włosów ogromnie mnie stresowała, nawet bardziej niż moje zdrowie - podkreśliła w opisie aktorka i przyznała, że bała się stracić swój "atrybut kobiecości".

Powoli traciłam włosy i spędzałam mnóstwo czasu patrząc w lustro i wyobrażając sobie, jak wyglądałabym łysa. Dzięki temu ten ostateczny krok okazał się nie być aż taki szokujący. (...) Naprawdę kocham tę dziewczynę. Uważam, że jest przepiękna - napisała o sobie. 

Internauci całym sercem wspierają 19-letnią Mirandę w walce ze złośliwym nowotworem. Pod postem sypią się słowa otuchy i życzenia pełnego powrotu do zdrowia. A tak gwiazda kanadyjskiego serialu wygląda obecnie.