Zamknij

Miss Earth 2019: Polka w dziesiątce najpiękniejszych kobiet świata

Judyta Wanicka
29.10.2019 16:06
Katarzyna Sokołowska
fot. Miss Earth materiały prasowe

Krystyna Sokołowska znalazła się w pierwszej dziesiątce konkursu Miss Earth 2019. Białostocczanka była jedyną Polką startującą w Miss Earth. O tytuł najpiękniejszej kobiety na Ziemi walczyło w sumie 85 kobiet z całego świata.

Miss Earth 2019: Krystyna Sokołowska w dziesiątce najpiękniejszych kobiet

Krystyna Sokołowska reprezentowała Polskę w światowym finale Miss Earth 2019 w Manili. Miss pochodzi z Białegostoku. Uczęszczała do szkoły muzycznej, gra na fortepianie, od dziecka uprawia gimnastykę artystyczną. Studiuje wychowanie fizyczne i ekonomię, mówi w czterech językach. w 2013 roku została wicemiss Podlasia Nastolatek, a w 2017 roku Miss Foto Podlasia.

W prestiżowym konkursie, w którym uczestniczyły najpiękniejsze reprezentantki swoich krajów, Krystyna Sokołowska uplasowała się w pierwszej dziesiątce. Wart podkreślić, że o tytuł najpiękniejszej kobiety na Ziemi walczyło 85 kobiet z całego świata. Wynik Polki można więc uznać za ogromny sukces.

Udało się! TOP 10 Miss Earth!! TOP 10 najpiękniejszych kobiet na Ziemi!! Niesamowite uczucie, wciąż brak mi słów, aby opisać to słowami! Dziękuję, dziękuję, dziękuję! - napisała na Instagramie piękna Krystyna Sokołowska. 

Tytuł Miss Earth przypadł Portorykance Nellys Pimentel, a tytuł pierwszej wicemiss - Emanii Davis ze Stanów Zjednoczonych.

Miss Earth, jeden z tzw. wielkiej czwórki konkursów piękności odbywa się od 2001 roku w Manili na Filipinach. Inicjatywa ma na celu wspieranie odnowy środowiska naturalnego, promowanie świadomości ekologicznej, a także pomoc ubogim, stąd jej motto brzmi „Beauties for a cause” (Piękności z przesłaniem). Partnerami Miss Earth są m.in. Organizacja Narodów Zjednoczonych, WWF, Greenpeace.

RadioZET.pl/jw