Zamknij

Miss Polonia 2020: najpiękniejsza Polka wybrana. Kim jest Natalia Gryglewska? [FOTO]

09.03.2021 10:03
Natalia Gryglewska Miss Polonia 2020
fot. Mateusz Jagielski/East News

Finał konkursu Miss Polonia 2020 za nami. Tytuł najpiękniejszej Polki otrzymała pochodząca z Częstochowy Natalia Gryglewska, pokonując 19 kandydatek z całego kraju. Czym zajmuje się nowa Miss Polonia?

Miss Polonia to jeden z najstarszych konkursów w naszym kraju, po raz pierwszy najpiękniejszą Polkę wybierano w jego ramach w 1929 roku. Zdobywczynie tego prestiżowego tytułu reprezentowały Polskę na największych światowych konkursach takich jak Miss Universe, Miss World czy Miss International. Wielu z nich udało się także zdobyć medialną rozpoznawalność, doskonałymi przykładami są takie gwiazdy jak Izabella Krzan, Paulina Krupińska i Marcelina Zawadzka. Nic dziwnego, że piękne kobiety dają z siebie wszystko, by z dumą nosić koronę Miss.

W Dzień Kobiet, 8 marca 2021 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi odbyła się finałowa gala Miss Polonia 2020. O koronę i 50 tysięcy złotych walczyło dwadzieścia kandydatek z całego kraju. Panie zaprezentowały się między innymi w sukniach ślubnych i wieczorowych, a o oprawę muzyczną wydarzenia zadbały takie gwiazdy jak Alicja Szemplińska i Marcin Sójka. Konkurencja była poważna, a jury nie miało łatwego zadania. Ostatecznie tytuł Miss Polonia 2020 zdobyła 22-letnia Natalia Gryglewska. Co o niej wiemy?

ZOBACZ TAKŻE:  Rozalia Mancewicz urodziła. Miss Polonia pokazała zdjęcie maluszka i zdradziła imię [FOTO]

Miss Polonia 2020: Natalia Gryglewska zdobyła tytuł najpiękniejszej Polki

Natalia Gryglewska ma 22 lata, urodziła się i wychowała w Częstochowie. Jest absolwentką kierunku Dietetyka kliniczna na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, zdecydowała się na kontynuowanie edukacji na studiach magisterskich w Warszawie.

- Mam na imię Natalia, mam 22 lata. Aktualnie mieszkam w Częstochowie. W ubiegłym roku skończyłam dietetykę kliniczną na Śląskim Uniwersytecie Medycznym i w dalszym ciągu kontynuuje naukę na studiach magisterskich w Warszawie. Moim największą pasją są podróże. Wzięłam udział w konkursie, bo z reguły jestem osobą, która lubi nowe wyzwania, a także przygodę. Sądzę, że ten konkurs to test dla mnie, na ile mogę pokonać pewne granice - opowiadała sama Natalia przed finałem.

Kto wie, jak potoczy się dalsza kariera Miss Polonia 2020. Może, podobnie jak wiele poprzedniczek, zrobi karierę w telewizji.