Zamknij

Miss Polski 2018: Jak wyglądał finał konkursu? Która kandydatka założyła koronę?

Redakcja
10.12.2018 10:23
Miss Polski 2018: Jak wyglądał finał konkursu? Która kandydatka założyła koronę?
fot. Instagram:@miss.polski

W niedzielę, 9 grudnia odbyła się finałowa gala konkursu Miss Polski 2018. W Krynicy-Zdroju o koronę najpiękniejszej walczyło 28 kandydatek. W jakich strojach zaprezentowały się uczestniczki? Której udało się zwyciężyć?

9 grudnia odbyła się finałowa gala konkursu Miss Polski 2018. Już po raz dwudziesty dziewiąty wybrana została najpiękniejsza Polka. Pierwszy raz tytuł ten został przyznany w 1990 roku w Sopocie. Tym razem 28 kandydatek walczyło o wygraną w Krynicy-Zdroju. Panie reprezentowały: Pomorze, Podlasie, Śląsk, Opolszczyznę, Mazowsze, Podkarpacie, Lubelszczyznę, Małopolskę, Ziemię Świętokrzyską, Kujawsko-Pomorską i Warmińsko-Mazurską oraz Polonię brytyjską. Nagrodą główną, poza koroną Miss, był czek na 50 tysięcy złotych, kolekcja ekskluzywnej biżuterii, kolekcja ubrań od Vili Piekut oraz Tomaotomo, a także roczna opieka w klinice RosaMed.

Gala 2018
fot. Instagram:@miss.polski

Jak wyglądał finał Miss Polski 2018?

Finałowa gala została zorganizowana z dużym rozmachem, nie zabrakło występów gwiazd krajowej sceny muzycznej. Swoje talenty wokalne zaprezentowały Margaret, Electic Girls i Riya Sokół. Mogliśmy również podziwiać zwycięzców popularnych muzycznych show. Na scenie zaśpiewał zwycięzca „Śpiewajmy razem. All Togheter” Mateusz Łopaciuk oraz triumfatorzy 9. i 10. edycji „Twoja twarz brzmi znajomo”, Filip Lato i Mateusz Ziółko.

Kandydatki do tytułu Miss zaprezentowały się w sześciu pokazach. Wystąpiły między innymi w strojach kąpielowych, kreacjach wieczorowych oraz sukniach ślubnych. Odpowiadały również na pytania z wiedzy ogólnej i prezentowały swoje sylwetki. Oceniało je jury w składzie: Viola Piekut, Tomasz Olejniczak oraz Miss Polski 2017 Kamila Świerc.

Kto zdobył tytuł Miss Polski 2018?

Z 28 kandydatek jury wytypowało finałową dziesiątkę, która walczyła w ostatecznej rozgrywce. Największe wrażenie na jurorach zrobiła Olga Buława ze Świnoujścia i to ona otrzymała koronę Miss Polski 2018. Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki konkursu:

ZOBACZ TEŻ: Tak wygląda Miss Polski Nastolatek 2018

Miss Polski 2018: Olga Buława

I Wicemiss Polski 2018: Karina Szczepanek

II Wicemiss Polski 2018: Joanna Babynko

III Wicemiss Polski 2018: Kinga Wawrzyniak

IV Wicemiss Polski 2018: Marta Kaczmarczyk

Miss Widzów Polsatu 2018: Joanna Babynko

Miss Polski Wirtualnej Polski 2018: Joanna Babynko

Olga Buława
fot. Instagram:@miss.polski

RadioZET.pl/MF