Zamknij

Miss Universe 2018: Hiszpanię będzie reprezentować transseksualna modelka

Redakcja
11.12.2018 15:58
Miss Universe 2018: Hiszpanię będzie reprezentować transseksualna modelka
fot. Instagram:@angelaponceofficial

Przed nami wybory Miss Universe 2018. Wśród 95 reprezentantek z całego świata znalazła się także Angela Ponce. To pierwsza transseksualna modelka w historii, która weźmie udział w tym konkursie.

Wielkimi krokami zbliżają się kolejne wybory Miss Universe. Już 17 grudnia w stolicy Tajlandii, Bangkoku o tytuł najpiękniejszej rywalizować będzie ze sobą 95 kandydatek z całego świata, w tym reprezentantka Polski Magdalena Swat. Po raz pierwszy w konkursie zobaczymy piękności z Armenii, Kirgistanu i Mongolii. Największe emocje wzbudza jednak występ reprezentantki Hiszpanii. Po raz pierwszy w historii bowiem pod hiszpańską flagą wystąpi transseksualna modelka.

ZOBACZ TEŻ: Miss Polonia 2018 wybrana. Kim jest Milena Sadowska?

Ponce
fot. Instagram:@angelaponceofficial

Transseksualna kandydatka do tytułu Miss Universe

Osoby transseksualne jeszcze niedawno nie mogły brać udziału w tego typu konkursach. Dopiero w 2012 roku sytuacja ta uległa zmianie. Wciąż jednak sytuacje tego typu wzbudzają kontrowersje.

Angela Polce to hiszpańska modelka, która w krajowych eliminacjach pokonała 22 przeciwniczki. Wcześniej reprezentowała swój kraj w 2015 roku podczas Miss World Spain. W konkursie Miss Universe wystąpi jako pierwsza transseksualna kandydatka w historii. Dla samej Angeli jej występ to coś więcej niż walka o koronę:

- Myślę, że to jest coś, niezależnie od finału, co kończy pewną epokę i daje początek czemuś nowemu. Nie tylko w historii Miss Universe i konkursów piękności, ale także w poglądach na transseksualne kobiety. Jest wiele państw, w których prawo ich nie chroni, więc ważne jest, aby powiedzieć „oto jestem”, że stanowię część różnorodności, która oznacza bycie kobietą. Mam takie same prawa jak wszyscy.

W mediach społecznościowych modelka ogłosiła także, że jej celem jest "bycie rzecznikiem niosącym przesłanie o inkluzji, szacunku i różnorodności nie tylko dla społeczności LGBTQ, ale także dla całego świata".

Jak Angela Ponce poradzi sobie w konkursie Miss Universe przkonamy się już 17 grudnia.

ZOBACZ TEŻ: Mister National 2018: Polak na podium konkursu piękności

RadioZET.pl/MF