Zamknij

Miss Universe 2018: Najpiękniejsza kobieta świata wybrana. Jak poradziła sobie Magdalena Swat?

Redakcja
17.12.2018 14:06
Miss Universe 2018: Najpiękniejsza kobieta świata wybrana. Jak poradziła sobie Magdalena Swat?
fot. LILLIAN SUWANRUMPHA/AFP/East News

Za nami finałowa gala konkursu piękności Miss Universe 2018. Wśród 93 kandydatek z całego świata znalazła się również Polka Magdalena Swat. Jak poradziła sobie w rywalizacji? Która piękność założyła koronę Miss?

Miss Universe to coroczny międzynarodowy konkurs piękności uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych tego typu konkursów na świecie. Został założony w 1952 roku przez kalifornijską markę odzieżową Pacific Mills. W 1996 roku widowisko przejął Donald Trump. Do roku 1972 finałowa gala odbywała się w Stanach Zjednoczonych, obecnie co roku konkurs odbywa się w innym kraju. Za nami finał Miss Universe 2018 w Bangkoku, w którym zmierzyła się rekordowa liczba uczestniczek z całego świata. Było ich aż 93, konkurencja była więc potężna. Wśród światowych piękności nie zabrakło Polki. Nasz kraj reprezentowała była uczestniczka programu „Top Model” Magdalena Swat.

Miss Universe 2018
fot. Instagram:@missuniverse

Kto zdobył tytuł Miss Universe 2018?

W tym roku bezkonkurencyjna okazała się reprezentantka Filipin. Koronę najpiękniejszej włożyła 24-letnia Catriona Gray, na co dzień pracująca jako modelka. Jury doceniło nie tylko jej urodę i doskonałe wymiary (86-68-93), ale również zaangażowanie w działalność charytatywną. Pierwszą wicemiss została Demi Leigh Nel-Peters z RPA, drugą wicemiss Sthefany Gutierrez z Wenezueli. Do finałowej dziesiątki nie dostała się pierwsza w historii transseksualna kandydatka Angela Ponce.

Magdalena Swat na Miss Universe 2018

Powody do zadowolenia ma również Magdalena Swat. 27-latka z Ostrowca Świętokrzyskiego odniosła duży sukces, trafiając do pierwszej dwudziestki najpiękniejszych kandydatek. To wspaniałe osiągnięcie, zwłaszcza zważywszy na liczbę konkurentek. Podobny sukces ostatnio osiągnęła Marcelina Zawadzka w 2012 roku. Naszej reprezentantce serdecznie gratulujemy.

ZOBACZ TEŻ: Mężczyzna przebrał się za kobietę i dotarł do finału konkursu piękności

Magdalena Swat
fot. Instagram:@magda_swat

RadioZET.pl/MF