Zamknij

Miss Universe 2019: Olga Buława reprezentuje Polskę. Wystąpi w sukni z gęsich piór

Judyta Wanicka
27.11.2019 16:19
Miss Universe 2019
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Wybory Miss Universe 2019 odbędą się 8 grudnia w Atlancie w Stanach Zjednoczonych. Reprezentantką Polski została Olga Buława. Miss Polski 2018 na międzynarodowym konkursie zaprezentuje się w zjawiskowej sukni projektu Patrycji Kujawy.

Miss Universe 2019: Olga Buława pokazała suknię na konkurs 

Miss Polski 2018 Olga Buława będzie reprezentować nasz kraj w prestiżowych wyborach Miss Universe 2019, które 8 grudnia odbędą się w amerykańskiej Atlancie. Polska kandydatka do tytułu najpiękniejszej kobiety wszechświata wystąpi w śnieżnobiałej kreacji nawiązującej do Orła Białego. Suknia jest tak zwanym strojem narodowym, mającym nawiązywać do kultury i symboli kraju, z którego pochodzi uczestniczka.

Suknia Olgi Buławy na Miss Universe 2019 została zaprojektowana przez Patrycję Kujawę. Prześwitująca kreacja ciągnie się do ziemi i mocno podkreśla figurę naszej Miss. Materiał zdobią tysiące perełek i kryształków, które zostały wszyte ręcznie. Strój uzupełniają półtorametrowe skrzydła wyklejone 10 000 gęsich piór. Wykonanie efektownej ozdoby zajęło aż 3 tygodnie i wymagało poświęcenia od 12 do 18 godzin dziennie. Suknię zdobi również okazały tren. Co ciekawe haftowana suknia środkowa waży więcej niż skrzydła i tren razem wzięte.

Olga Buława - kim jest reprezentantka Polski w Miss Universe 2019?

Olga Buława ma 28 lat i pochodzi ze Świnoujścia. Ukończyła Uniwersytet SWPS z tytułem magistra prawa. Obecnie mieszka w Warszawie, gdzie od blisko 5 lat pracuje w Polskich Liniach Lotniczych LOT. Jakiś czas temu awansowała na szefową pokładu. Finalistka kocha podróże i Harrego Pottera. W wolnym czasie jeździ na rowerze oraz longboardzie. W dzieciństwie jeździła konno. Jej marzeniem jest praca w jednej z międzynarodowych organizacji lotniczych. W planach ma także zdobycie turystycznej licencji pilota. Olga Buława ma na koncie tytuł Miss Polski 2018. O jej życiu prywatnym niewiele wiadomo. Ostatnio pojawiły się pogłoski, że Miss Polski 2018 rozstała się z Maciejem Musiałem.

RadioZET.pl/jw