Zamknij

Miss World 2019 wybrana. Jamajka najpiękniejszą kobietą świata [GALERIA]

Maciej Friedrich
16.12.2019 15:54
Miss World 2019 wybrana. Jamajka najpiękniejszą kobietą świata [GALERIA]
fot. DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP/East News

Za nami finał jednego z najbardziej prestiżowych konkursów piękności, Miss World 2019. W tym roku kandydatki z całego globu walczyły o główną nagrodę w Londynie. Tytuł najpiękniejszej kobiety świata zdobyła 23-letnia reprezentantka Jamajki.

Konkursy piękności mają tak wielu zwolenników, co przeciwników. Wielu krytyków zarzuca im uprzedmiotowienie kobiet, nie wpływa to jednak na ich ogromną popularność. Pod koniec listopada poznaliśmy Miss Polonia 2019 Karolinę Bielawską, a w sobotę 14 grudnia wyłoniona została Miss World 2019.

Tegoroczna gala finałowa konkursu odbyła się w Londynie. To właśnie w stolicy Wielkiej Brytanii w 1951 roku tytuł został przyznany po raz pierwszy. W konkursie zmierzyło się 40 kandydatek z całego świata. Wśród nich nie zabrakło reprezentującej Polskę Mileny Sadowskiej. Polka musiała jednak tym razem obyć się bez tytułu.

 Mężczyzna przebrał się za kobietę i dotarł do finału konkursu piękności

Miss World 2019 wybrana. Jamajka Toni-Ann Singh najpiękniejszą kobietą świata

Miss World 2019 została wybrana Toni Ann Singh, 23-letnia reprezentantka Jamajki. Tytuł Pierwszej Wicemiss otrzymała Francuzka Ophély Mézino, na trzecim miejscu znalazła się Suman Rao z Indii.

- Moja Jamajko, słodka Jamajko - zrobiliśmy to! Moje serce jest pełne miłości i wdzięczności. Dziękuję bardzo za wiarę we mnie. Zmusiliście mnie do uwierzenia w siebie. Jestem nie tylko zaszczycona, ale i pokorna, będąc 69. Miss World. Dziękuję mojej rodzinie i moim znajomym. Miłość i wsparcie, które wlaliście we mnie, pozwala mi teraz przelać je na świat - napisała Toni Ann na Instagramie.

RadioZET.pl/MF