Zamknij

Mister National 2018: Polak na podium konkursu piękności. Kim jest Jakub Kucner?

Redakcja
10.12.2018 11:48
Mister National 2018: Polak na podium konkursu piękności. Kim jest Jakub Kucner?
fot. Instagram:@jakub_kucner

W męskim konkursie piękności Mister Supernational 2018 Polskę reprezentował Mister Polski 2018 Jakub Kucner. W walce o tytuł musiał zmierzyć się z konkurentami z całego świata. Odniósł historyczne zwycięstwo. Jako pierwszy polski Mister znalazł się na podium.

W sobotę, 8 grudnia odbyła się finałowa gala konkursu piękności dla mężczyzn Mister Supernational 2018. W trzeciej edycji plebiscytu na najprzystojniejszego mężczyznę na Ziemi nasz kraj reprezentował Mister Polski 2018 Jakub Kucner. W walce o zwycięstwo musiał zmierzyć się z blisko czterdziestką kandydatów z całego świata. Finał odbył się w Krynicy-Zdroju, natomiast przygotowania do niego miały miejsce w Szczawnicy. Panowie odbywali próby pod czujnym okiem choreografa Tomasza Barańskiego. Aura zaskoczyła uczestników z ciepłych krajów, niektórzy z nich po raz pierwszy widzieli śnieg i odczuwali mróz.

Konkurencja była bardzo mocna, jednak Polak poradził sobie doskonale i zrobił na jurorach ogromne wrażenie. Jakub został doceniony i otrzymał tytuł I Mistera Supernational 2018. Wyprzedził go jedynie zwycięzca konkursu, Pratamesh Maulingkar z Indii. Za Polakiem uplasowali się Mister Brazylii Samuel Costa oraz Mister Tajlandii Kevin Dasom. Kuba jako pierwszy polski Mister znalazł się na podium.

Jakub Kucner
fot. Instagram:@jakub_kucner

Jakub Kucner. Kim jest finalista Mister Supernational 2018?

Jakub Kucner urodził się w 1988 roku w Poznaniu. Jest absolwentem kulturoznawstwa i medioznawstwa w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Pierwszy sukces Jakuba w konkursach piękności to dotarcie do finału wyborów Mistera Polski 2017. W lipcu 2018 roku reprezentował nasz kraj w konkursie Mister Global, gdzie również znalazł się na podium. Kucner jest fotomodelem, trenerem personalnym i aktywistą społecznym. Ma również na swoim koncie role w serialach „Barwy szczęścia”, „Na sygnale” i „Lekarze na start”. Wraz ze swoją partnerką, Karoliną Zagozdon, założył fundację „Power Changers”, mającą za cel niesienie pomocy dzieciom z krajów afrykańskich.

Fani Jakuba będą mogli obejrzeć jego występy w „Tańcu z gwiazdami”. Ogłoszono, że weźmie on udział w nowej edycji, zapowiadanej na wiosnę 2019 roku.

ZOBACZ TEŻ: Miss Polski 2018: Jak wyglądał finał konkursu?

Finaliści
fot. Instagram:@officialmistersupranational

RadioZET.pl/MF