Zamknij

„Kobiety Mafii 2”: Była żona gangstera chce pozwać Patryka Vegę. Reżyser odpowiedział

Redakcja
27.02.2019 10:25
„Kobiety Mafii 2”: Była żona gangstera chce pozwać Patryka Vegę. Reżyser odpowiedział
fot. Instagram:@monika_banasiak

Premiera „Kobiet Mafii 2” może oznaczać dla Patryka Vegi batalię sądową. Monika Banasiak, była żona jednego z najbardziej znanych polskich gangsterów, zapowiada złożenie pozwu przeciwko reżyserowi.

Kobiety Mafii 2” to kolejny film Patryka Vegi poruszający wątki przestępcze. Pierwsza część odniosła duży sukces i przyciągnęła do kin rzesze widzów. Sequel zapowiadany był jako produkcja o ogromnym rozmachu: zdjęcia realizowane były w trzech krajach, a w obsadzie znalazła się między innymi Angie Cepeda, gwiazda telenoweli „Luz Maria”. Najnowszy obraz Vegi pojawił się w kinach 22 lutego i w weekend otwarcia przyciągnął przed ekrany 374 tysiące widzów. Jak do tej pory jest to drugi wynik 2019 roku, ale w porównaniu do części pierwszej o niemal połowę niższy. Ponadto Patryk Vega może mieć przez „Kobiety Mafii 2” spore kłopoty.

Monika Banasiak pozwie Patryka Vegę
fot. Instagram:@monika_banasiak

Monika Banasik pozwie Patryka Vegę?

Monika Banasiak to była żona jednego z najbardziej znanych polskich gangsterów, jednego z przywódców gangu pruszkowskiego, „Słowika”. Kobieta w rozmowie z „Wprost” stwierdziła, że postać Spuchniętej Anki z „Kobiet Mafii 2” w oczywisty sposób jest wzorowana na niej. Według Banasiak książka wydana przez filmową bohaterkę zatytułowana jest identycznie jak jej książka, a zdjęcia do „Kobiet Mafii” kręcono w tym samym areszcie, w którym przebywała.

– Zagrała to, co jej kazano. Postać jest śmieszna, żenująca, głupia, pusta i nieprawdziwa. A przecież ja jestem inna – oceniła rolę Katarzyny Warnke.

W związku z tym była żona „Słowika” planuje złożenie pozwu przeciwko reżyserowi.

– Jeżeli Vega nie chciał się ze mną spotkać na planie filmowym, to spotkamy się na innym planie, na innej drodze i w innej sali, mniej kameralnej niż sala kinowa. Zaproszę pana Vegę do innego filmu, tym razem, według mojego scenariusza.

Ponadto jej zdaniem przesłanie filmu zasługuje na zdecydowaną reakcję.

– Moralnie czuję się zobowiązana, żeby reagować, bo filmy pana Vegi są czystą zachętą, aby wejść w ten niebezpieczny światek [...] Moje poczucie przyzwoitości i zasad kłóci się z brudną i nieprawdziwą wizją przerysowanego świata – wyznała Banasiak dla „Wprost”.

ZOBACZ: Patryk Vega pokazuje jak schudł. Zmiana rzeczywiście jest spora

Czas pokaże, czy rzeczywiście twórca „Kobiet Mafii 2” zmierzy się z byłą żoną gangstera na sali sądowej. Tymczasem reżyser ustosunkował się do zarzutów na swoim profilu na Instagramie.

Oświadczenie Patryka Vegi
fot. facebook.com/PatrykVegaOfficial

RadioZET.pl/