Zamknij

Monika Jagaciak i zespół ludowy na okładce "Vogue"

Redakcja
10.09.2018 19:00
Monika Jagaciak i zespół ludowy na okładce "Vogue"
fot. Instagram:@vogue.polska

Monika Jagaciak to modelka, dla której pojawienie się na okładce branżowego magazynu to nic nowego. Tym razem jednak jej zdjęcie w otoczeniu zespołu ludowego zrobiło na internautach ogromne wrażenie. 

"Vouge" to znany na całym świecie magazyn kobiecy, skupiony na zagadnieniach związanych z modą i stylem życia. Pierwszy numer pojawił się w Stanach Zjednoczonych w 1892 roku. Czasopismo zdobyło ogromny rozgłos i zyskało przydomek "Biblii Mody". Wydawane jest obecnie w 24 krajowych edycjach. Niedawno zawitało również do Polski. Przed premierą ósmego, październikowego numeru, w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie okładki. Z miejsca wywołało euforię wśród internautów. 

Monika Jagaciak pozuje z zespołem ludowym

Na najnowszej okładce możemy zobaczyć jedną z najpopularniejszych Polskich modelek, Monikę Jagaciak. Popularna JAC ma na swoim koncie współpracę z największymi markami modowymi. W 2015 roku przystąpiła do elitarnego grona Aniołków Victoria's Secret. Jednak nie tylko piękna modelka wywołała w sieci tak pozytywne reakcje. Monika bowiem pozuje na okładce w otoczeniu ubranych na ludowo solistek zespołu ludowego "Polonia", który znany jest z występów dla Polaków za granicą. Nic więc dziwnego, że zespół i modelka pozowały na tle panoramy Chicago. Jest ono wszak określane mianem "polskiego miasta w USA". 

Internauci są zachwyceni tyloma krajowymi akcentami na okładce "Vogue" i nie szczędzą pozytywnych komentarzy. Część z nich uznała nawet, że to najlepsza dotychczas okładka polskiej edycji magazynu. 

- Świetna! Dawno nie widziałam tam pozytywnie naładowanej pasją okładki. Zarówno przez okładkowe modelki, jak i współtworzących.

- Przeprzepiekna! Tak powinna wyglądać okładka pierwszego numeru!

Przepiękna polska, tradycyjna, folkowa, swojska okładka. A jako żem rodowita łowiczanka z samego Łowicza jestem dumna, ze swojego regionu i miło mi, że w świecie się podoba, pozdrawiam. 

Oczywiście na drugim biegunie pojawiły się komentarze osób zarzucających zdjęciu infantylność i brak gustu.

- To mogłaby być okładka do magazynu Gala czy Pani, ale nie do legendarnego magazynu Vogue. Tragiczne zdjęcie, okropnie wykadrowane, zlewające się kolory. Moim zdaniem lekka żenada.

Większość internautów chwaliła jednak zarówno pomysł, jak i urodę Moniki Jagaciak i solistek zespołu "Polonia". Czy pomysł okładek z polskim akcentem przyjmie się na stałe?

RadioZET.pl/MF