Zamknij

Monika Zamachowska komentuje odejście Michała Olszańskiego z TVP: "To ma podłoże polityczne"

26.08.2020 16:10
Michał Olszański i Monika Zamachowska
fot. Tricolors/ East News

Monika Zamachowska skomentowała odejście Michała Olszańskiego z programu TVP "Magazyn Ekspresu Reporterów". Dziennikarka i była zawodowa partnerka Olszańskiego, w rozmowie z serwisem Plejada.pl stwierdziła, że zwolnienie dziennikarza ma podłoże polityczne.

Monika Zamachowska postanowiła odnieść się do zwolnienia Michała Olszańskiego z Telewizji Polskiej. Dziennikarz po 21 latach został odsunięty od prowadzenia programu "Magazyn Ekspresu Reporterów".

Monika Zamachowska, która przez lata prowadziła z Michałem Olszańskim "Pytanie na śniadanie" skomentowała w rozmowie z serwisem Plejada.pl odejście Olszańskiego. Monika Zamachowska jest przekonana, że decyzja TVP ma podłoże polityczne. 

Monika Zamachowska skomentowała odejście Michała Olszańskiego z TVP. "To ma podłoże polityczne"

Gwiazda dodała też, że odsunięcie go od prowadzenia programu może mieć związek z wywiadem z Jarosławem Kaczyńskim, który miał miejsce w "Pytaniu na śniadanie".

"Oczywiście, że to ma podłoże polityczne. Czy ktokolwiek kiedykolwiek wątpił w kompetencje Michała Olszańskiego? Czy kiedykolwiek ktoś powiedział, że Michał jest słabym dziennikarzem? No właśnie, nie. Oczywiście, że to ma podłoże polityczne i oczywiście, że Michał jest osobą wybitnie niewygodną od rozmowy z prezesem Kaczyńskim na antenie "Pytania na śniadanie". W związku z tym został najpierw usunięty z "Pytania na śniadanie", a teraz z "Magazynu Ekspresu Reporterów" - podkreśla Monika Zamachowska w rozmowie Plejada.pl

Przypomnijmy, że Michał Olszański po 21 latach prowadzenia "Magazynu Ekspresu Reporterów" został odsunięty od jego prowadzenia. Olszańskiego ma zastąpić Mirosław Rogalski.

"Po 21 latach nadszedł czas rozstania z TVP. Nie będę miał okazji, by na antenie podziękować widzom, dlatego czynię to tutaj. To był zaszczyt gościć w Państwa domach we wtorki wieczorem, ogromna radość z faktu, że prezentujemy uczciwy, rzetelny i ciekawy program. Szacunek i podziękowanie za to, że Państwo tak reagowali na nasze reportaże" - skomentował w rozmowie z portalem Wirtualne Media Michał Olszański.

Posłuchaj podcastu

RadioZet.pl