Zamknij

Monika Zamachowska surowo oceniła pracę w TVP. "Z kagańcem na twarzy"

Maciej Friedrich
26.03.2020 11:49
Monika Zamachowska surowo oceniła pracę w TVP. "Z kagańcem na twarzy"
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Monika Zamachowska została zwolniona z TVP i pozwala sobie na wypowiedzi krytykujące PiS oraz Telewizję Polską. Przyznała, że wcześniej pracowała "z kagańcem na twarzy". Co tak wzburzyło dziennikarkę?

Monika Zamachowska to jedna z najpopularniejszych polskich dziennikarek. Karierę w mediach rozpoczęła w roku 1995, widzowie mogli oglądać ją między innymi w "Europa da się lubić" oraz show "Supertalent". W 2011 na dwa lata rozstała się z Telewizją Polską, by powrócić do współpracy z nią w roku 2013 roku. Zamachowska była jedną z prowadzących śniadaniowy format "Pytanie na śniadanie".

W październiku 2019 roku wielu fanów było w szoku, dowiadując się, że dziennikarka została zwolniona z "Pytania na śniadanie". Odkąd nie pracuje w TVP, pozwala sobie na otwartą krytykę nie tylko mediów publicznych, ale także rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Monika Zamachowska krytykuje rządowe decyzje. Mocne słowa dziennikarki

Na profilu Moniki Zamachowskiej na Instagramie pojawiło się zdjęcie prezydenta Andrzeja Dudy w ochronnej maseczce i bardzo emocjonalny wpis. Dziennikarka stanowczo sprzeciwia się przeprowadzeniu wyborów prezydenckich w dobie pandemii koronawirusa.

- Nie chcę wyborów prezydenckich 10 maja. Nie będzie egzaminów ósmoklasisty. Nie będzie matur. Nie będzie tysiąca ważnych dla mnie wydarzeń kulturalnych. A ja mam już 10 maja stawić się w Komisji Wyborczej, epicentrum Covid-19 i narażając zdrowie i życie moje i mojej rodziny zagłosować na jedynego kandydata, którego kampania toczy się w mediach? Niedoczekanie! - czytamy.

Jeden z internautów złośliwie zauważył, że Monika nie była tak śmiała w wyrażaniu poglądów, gdy pracowała w Telewizji Polskiej.

- Jak była praca, to siedziała pani cicho, więc niech pani tu nie politykuje, bo nie czas i nie miejsce - napisał.

Odpowiedź Zamachowskiej była krótka i dosadna.

- I czas i miejsce. I tak: żałuję tych czterech lat z kagańcem na twarzy - podsumowała szczerze.

Zagłosuj

Oglądasz "Pytanie na śniadanie"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF