Zamknij

Monika Zamachowska padła ofiarą oszustów. Opublikowała oświadczenie

Patrycja Chudolińska
10.02.2020 17:15
Monika Zamachowska
fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Monika Zamachowska padła ofiarą oszusta. Polska dziennikarka wydała oświadczenie w mediach społecznościowych, w którym ostrzega fanów, że ktoś bezprawnie wykorzystuje jej wizerunek. Pozew w sprawie wpłynął już do sądu.

Monika Zamachowska pozywa oszusta

Monika Zamachowska poinformowała obserwatorów na Instagramie o kradzieży jej wizerunku. Jedna z firm produkujących suplementy diety użyła zdjęcia dziennikarki do promocji swoich produktów.

- Nie reklamowałam nigdy i nie zamierzam mieć nic wspólnego z tą firmą. Pozew za bezprawne użycie mojego wizerunku jest już w sądzie - oświadczyła gwiazda.

Była prowadząca "Pytania na śniadanie" opublikowała zdjęcie produktu z wielkim czerwonym iksem i napisem "spam". Fani nie mogą uwierzyć, że ktoś mógł posunąć się do tego typu oszustwa.

- I bardzo dobrze, pani Moniko. Zarabiają, posługując się pani nazwiskiem. Co za oszuści!! - czytamy w komentarzach.

Inne gwiazdy również padły ofiarą oszustów

To nie pierwszy raz, gdy polskie gwiazdy padają ofiarą tego typu oszustwa. Kradzieży wizerunku doświadczyły m.in. Anna Mucha, Agnieszka Chylińska oraz Martyna Wojciechowska. Podróżniczka, podobnie jak Monika Zamachowska, w 2018 roku musiała zgłosić sprawę na policję. Udało jej się na szczęście szybko zareagować i w porę ostrzec fanów przed kupowaniem niesprawdzonych produktów.

- Zdecydowanie podkreślam, że nie mam nic wspólnego z reklamą tego środka odchudzającego oraz nigdy z niego (ani tego typu substancji) nie korzystałam. Jedynym, znanym mi i skutecznym sposobem na schudnięcie jest zdrowa, zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna, co zdecydowanie polecam. (…) Nie znam jego składu, a źródła jego pochodzenia i dystrybucji są co najmniej podejrzane. Możecie mocno zaszkodzić swojemu zdrowiu! - napisała oburzona w mediach społecznościowych.

Zagłosuj

Obserwujesz Monikę Zamachowską na Instagramie?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/PCh