Zamknij

Monika Zamachowska znów wbija szpilę TVP. Odniosła się do programu "Ameryka da się lubić"

Sylwia Wamej
29.05.2020 12:16
Monika Zamachowska znów wbija szpilę TVP.  Odniosła się do programu "Ameryka da się lubić"
fot. Adam Jankowski/Reporter/ East News

Monika Zamachowska po raz kolejny skomentowała pomysł nowego programu TVP - "Ameryka da się lubić". Dziennikarka odniosła się też do zarzutów Idy Nowakowskiej, która zasugerowała, że Zamachowska wbija szpilę programowi tylko dlatego, że nie będzie go prowadzić.

Monika Zamachowska wbija szpilę TVP. Odniosła się do słów Idy Nowakowskiej

Monika Zamachowska opublikowała na Instagramie wpis, w którym znów poruszyła temat programu "Ameryka da się lubić". Dziennikarka już wcześniej wypowiadała się niepochlebnie na temat nowego formatu TVP, który będzie bardzo podobny do "Europa da się lubić". Niedawno Ida Nowakowska, prowadząca "Ameryki" powiedziała  w rozmowie z Plejada.pl że Zamachowska mówi krytycznie o programie, tylko dlatego, bo go nie poprowadzi.

Monika Zamachowska postanowiła odnieść się do całej sprawy w obszernym wpisie na Instagramie.

"Moi Drodzy, ponieważ za tydzień rusza produkcja programu „Ameryka da się lubić”, pomyślałam, że to dobry moment, żeby odnieść się do kolejnej fali bzdurnych pseudonewsów na mój temat. Wytrzymacie proszę.
Po pierwsze, nie jestem zgorzkniała. Kochałam moją pracę przy „Europa da się lubić”. To był wspaniały show, który w znacznej mierze przyczynił się do zmiany postrzegania mieszkańców Europy Zachodniej w moim kraju. Był emitowany przez 6 lat przy widowni dochodzącej do 7 milionów osób. Myślę, że mogę powiedzieć, że wychował całe pokolenie mądrych, odważnych i otwartych Polaków. Jestem całkowicie usatysfakcjonowana moimi „pięcioma minutami sławy”. Po drugie, TVP może sobie robić, co im przyjdzie do głowy, kto bogatemu zabroni?" - pisze gwiazda.

Monika Zamachowska krytycznie o nowym formacie "Ameryka da się lubić"

Monika Zamachowska skrytykowała również pomysł samego formatu, który nazwała "odgrzewanym kotletem". Dodała też, że w obliczu pandemii koronawirusa, pieniądze TVP nie powinny być ulokowane w nowym programie.

"Nie rozumiem tylko, dlaczego reżyser Leszek Kumański, który wpadł na genialny pomysł odgrzania kotleta, osoba znana z kreatywności i chęci zmiany, również w zakresie własnego światopoglądu, nie wpadnie na nowy pomysł misyjnego show, który spełniłby jego ambicje i oczekiwania finansowe? Podobno dwa razy do tej samej wody się nie wchodzi...
Po trzecie w końcu, ja wiem, że TVP się wyżywi, a niektórzy artyści po prostu nie mogą umrzeć z głodu, pandemia czy nie. Ale serio? Teraz? Gdy zakręcono kurek z finansowaniem dla wszystkich instytucji kultury do końca roku, gdy kultura w tym kraju zdycha, wy będziecie pląsać w tv za pieniądze, które powinna dostać polska onkologia?
Ostatnio jeden pan na moim IG wypomniał mi, że jestem tylko głupią blondi, która nie powinna wypowiadać się w sprawach innych, niż pieski, kotki, gotowanie i makijaż. No cóż, pewnie ma rację. Dlatego to ostatnie moje słowo w tej sprawie. A dla Was kilka fotek sprzed roku, gdy jeszcze Europa dała się lubić. Może kogoś zainspirują?" - podsumowała Zamachowska.

Program "Ameryka da się lubić" ruszy w sobotę, 6 czerwca. Program poprowadzi Ida Nowakowska.

Zagłosuj

Będziesz oglądać program "Ameryka da się lubić"?

Liczba głosów:

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET 

RadioZet.pl/SW