Zamknij

Motel Polska nie wróci. To koniec kontrowersyjnego programu TVP

20.09.2021 16:20
Motel Polska
fot. materiały TVP

Motel Polska znika z anteny TVP na stałe. Koniec kontrowersyjnego programu potwierdza Centrum Informacji TVP.

"Motel Polska" pojawił się na antenie TVP w 2020 roku i od razu wywołał skojarzenia ze znanym z TTV formatem " Gogglebox. Przed telewizorem". Choć produkcja "Motelu" zapewniała wcześniej, że jest to innowacyjny program, to jednak polegał na tym, iż jego uczestnicy komentowali różne oglądane przez siebie w telewizji audycje. Podobieństwo z programem konkurencyjnej stacji było uderzające, z tym że w "Motelu" aż roiło się od treści politycznych.

Zobacz także

Uwagę internautów zwrócił szczególnie 11. odcinek "Motelu", w którym uczestnicy komentowali strajki kobiet, chwaląc PiS i nie szczędząc ostrej krytyki pod adresem protestujących. Jak się okazuje, w programie występowali córka, zięć oraz znajoma posła PiS Roberta Telusa. Na kanapie zasiadła nawet była aktorka, obecnie posłanka PiS - Dominika Chorosińska. Także inne osoby, goszczące w programie, związane były z partią rządzącą, choć przedstawiano je jako zwykłych ludzi, co potwierdziła organizacja zajmująca się weryfikacją treści w sieci - Wojownicy Klawiatury. Jak ujawnili, dziewięć z dwunastu osób, które pojawiły się w programie, było związanych z PiS.

Zobacz także: Jasnowidz Jackowski miał przerażający sen. Po nim wydarzyły się niesłychane rzeczy 

"Motel Polska" znika z anteny TVP. Okazał się klapą?

Format, prowadzony przez Jacka Łęskiego, męża Małgorzaty Opczowskiej, cieszył się dość przeciętną oglądalnością i wywoływał wiele kontrowersji. Na początku oglądało go niespełna 395 tysięcy widzów, potem oglądalność spadła aż o 50 tysięcy. Właśnie ujawniono, że "Motel Polska" nie wróci już na antenę TVP. Oficjalne powody tej decyzji nie są znane. Jako pierwszy ujawnił to serwis "Press", a doniesienia te zostały potwierdzone przez Centrum Informacji TVP.