Zamknij

Nasz nowy dom: Spłonął dom wyremontowany przez ekipę Katarzyny Dowbor

24.07.2020 08:46
Katarzyna Dowbor
fot. Viphoto/ East News

Katarzyna Dowbor razem z ekipą programu "Nasz nowy dom" pomaga najbardziej potrzebującym polskim rodzinom, remontując ich domy. Niestety, jeden z domów wyremontowanych przez ekipę programu Polsatu spłonął w pożarze. Samotna matka, która mieszkała tam z dwoma synami, straciła dach nad głową.

Nasz nowy dom: Spłonął dom wyremontowany przez ekipę Katarzyny Dowbor

Katarzyna Dowbor razem z ekipą programu "Nasz nowy dom" odmieniła losy wielu polskich rodzin. Dziennikarka pomaga wyremontować domy tym najbardziej potrzebującym. Niestety, jeden z domów odnowionych przez ekipę programu Polsatu spłonął w pożarze. Jedną z uczestniczek programu była pani Beata z podlaskiej miejscowości Antonin. Niestety, jak donoszą lokalne media, dom wyremontowany dwa lata temu, spłonął w pożarze. Sytuacja pani Beaty, która mieszkała tam razem z dwoma synami, jest bardzo ciężka.

Jak czytamy na stronie gminy Ciechanowiec na Facebooku, kobieta straciła dach nad głową. Niestety, w pożarze spłonęło dosłownie wszystko.

"Burmistrz Ciechanowca zwraca się z gorącym apelem o pomoc finansową pogorzelcom z naszej gminy. 18 lipca 2020 r. pożar strawił w całości budynek mieszkalny rodziny zamieszkałej w Antoninie. Samotna matka z dwójką dzieci straciła dach nad głową i całe wyposażenie znajdujące się we wnętrzu domu. W 2017 roku dom został wyremontowany w ramach programu Telewizji Polsat "Nasz nowy dom". Spłonęło wszystko, sytuacja rodziny jest bardzo trudna" - czytamy.

Jak się okazuje, podejrzany o podpalenie domu pani Beaty został już zatrzymany.

"Zatrzymany mężczyzna zostanie doprowadzony do sądu w piątek. Do tej pory usłyszał zarzut podpalenia domu w Antoninie. We wtorek przyznał się do winy. Na tę chwilę mogę tylko dodać, że poszkodowana go znała, ale na informowanie o motywach i okolicznościach podpalenia jest jeszcze za wcześnie" - powiedział rzecznik prasowy KWP w Białymstoku, podinspektor Tomasz Krupa.

Nasz nowy dom: Władze Ciechanowca apelują o pomoc finansową dla rodziny

Władze Ciechanowca apelują o pomoc finansową dla rodziny.

"Pomoc na odbudowę domu można przekazać na specjalne konto założone przy Stowarzyszeniu Rodzina w Ciechanowcu: numer 32 8749 0006 0000 7719 2000 0130 z dopiskiem "Dla Beaty". Informacje dotyczące sytuacji rodziny i wsparcia rzeczowego można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Ciechanowcu ul. Mickiewicza 1 (siedziba Urzędu Miejskiego) oraz pod numerem telefonu 86 277 11 45." - czytamy na Facebooku.

Posłuchaj podcastu

RadioZet.pl