Zamknij

Natalia Niemen w szokującym wyznaniu. Czesław Niemen nie umarł przez raka?

27.01.2021 09:13
Natalia Niemen
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/ EAST NEWS

Natalia Niemen wyraziła przekonanie, że to nie choroba nowotworowa była bezpośrednią przyczyną śmierci jej ojca, Czesława Niemena. Zdaniem piosenkarki zawiniła nieprawidłowa decyzja, która zapadła w szpitalu.

Czesław Niemen był już za życia prawdziwą ikoną polskiej muzyki. Doskonały, żywiołowy wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor, autor tekstów - jego niezwykłe umiejętności można by wymieniać bez końca. Zdaniem ogromnej rzeszy słuchaczy był artystą, który zrewolucjonizował polską muzykę rockową i popową. Doskonale odnajdował się w skomplikowanych aranżacyjnie utworach, jak i nieco lżejszych gatunkach. Przeboje takie jak "Dziwny jest ten świat", "Czy mnie jeszcze pamiętasz", "Pod Papugami" czy "Płonąca stodoła" to ponadczasowe hity, doceniane przez kolejne pokolenia zachwyconych słuchaczy.

Czesław Niemen przez wiele lat zmagał się z nowotworem układu chłonnego. Zmarł 17 stycznia 2004 roku w Centrum Onkologii w Warszawie. Osierocił trzy córki, Marię Gutowską z pierwszego małżeństwa oraz Eleonorę Atalay i Natalię Niemen z drugiego. Ta ostatnia z powodzeniem poszła w ślady ojca, wystąpiła między innymi na festiwalu w Opolu. Otwarcie opowiedziała o tym, że sławny tata nie sprawił, że nie musi martwić się o pieniądze.

- Pomimo tego, że noszę takie, a nie inne nazwisko, nie przelewa mi się. Mam trójkę dzieci, mam dwa kredyty (...) Naprawdę mi kasa z nieba nie spada, tatuś mi nie zostawił kokosów. Chcę uczciwie pracować - mówiła podczas protestu środowisk artystycznych w listopadzie 2020 roku.

Dla wielu fanów Czesława Niemena bezpośrednią przyczyną śmierci była przegrana walka z chorobą nowotworową. Zdaniem Natalii Niemen była ona inna, o czym opowiedziała w jednym z wywiadów.

ZOBACZ TAKŻE:  Natalia Niemen o problemach finansowych. Córka Niemena: "Tatuś nie zostawił mi kokosów"

Natalia Niemen o prawdziwej przyczynie śmierci ojca. Czesława Niemena nie zabił nowotwór?

Natalia Niemen opowiedziała o śmierci ojca w wywiadzie dla magazynu "Viva!". Obok opowieści o traumie, jaką przeżywała, pojawiła się także szokująca dla wielu fanów wypowiedź dotycząca bezpośredniej przyczyny śmierci artysty. Zdaniem piosenkarki jej słynny tata mógłby żyć dłużej, gdyby nie... wymiana okien w szpitalu.

- Baliśmy się. Przy chorobie nowotworowej śmierć zawsze się czai. Był w nas strach, że nadejdzie, wszyscy o tym myśleliśmy. A z drugiej strony mieliśmy nadzieję, że będzie dobrze. Mamy przekonanie, że gdyby nie wymiana okien na korytarzach warszawskiego szpitala onkologicznego w styczniu, po których przewożono pacjentów, w tym i mojego tatę, żyłby do dzisiaj. Ojciec po takiej jednej przejażdżce na wózku dostał zapalenia płuc i zapadł w śpiączkę. Po około 10 dniach zmarł - opisała.

Jedno jest pewne: Czesław Niemen na zawsze pozostanie w sercach jego wiernych fanów.