Zamknij

Natalia Siwiec nominowana do „Biologicznej Bzdury Roku”. Co powiedziała o czerniaku?

Judyta Wanicka
04.12.2019 14:43
Natalia Siwiec
fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Natalia Siwiec została nominowana w internetowym plebiscycie „Biologiczna Bzdura Roku 2019”. Miss Euro nie popisała się wiedzą, twierdząc, że nie ma badań potwierdzających wpływ promieniowania słonecznego na powstawanie raka skóry. Jej zdaniem opalanie skóry na skwarek nie zagraża zdrowiu.

Natalia Siwiec ma szansę zdobyć wysokie miejsce w plebiscycie Biologiczna Bzdura Roku 2019. Ranking najbardziej absurdalnych stwierdzeń z zakresu biologii, chemii, medycyny, dietetyki i psychologii co roku organizuje blog „To tylko teoria”. Pomysłodawcą konkursu jest biolog Łukasz Sakowski, który bacznie tropi pseudonaukowe mądrości wygłaszane przez naukowców oraz znane osoby. W 2017 roku w niechlubnym gronie zwycięzców znalazła się Anna Lewandowska za stwierdzenie, że gęsi smalec jest bogatym źródłem białka. Rok temu o podium otarła się Joanna Koroniewska przekonana o tym, że gluten miał kiedyś naście chromosomów, a dziś ma ich ponad 50.

Natalia Siwiec nominowana do Biologicznej Bzdury Roku za wypowiedź o czerniaku

Natalia Siwiec w maju zamieściła na Instagramie post, w którym przekonywała, że promieniowanie UV nie jest szkodliwe dla skóry. 

Nie ma dowodów naukowych potwierdzających, że czerniak występuje od słońca. Ani dowodów, że promieniowanie UV zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia raka skóry – napisała Natalia Siwiec.

Czerniak. Co zwiększa ryzyko zachorowania na raka skóry?

Nominacje dopiero ruszyły, ale już wiadomo, że oprócz Natalii Siwiec nominowana do „biologicznej bzdury roku” jest także Jessica Mercedes. Blogerka zabłysnęła wypowiedzią o nadzwyczajnych mocach kryształu górskiego.

Kryształ Górski jest kamieniem o najsilniejszym działaniu oczyszczający. Ma właściwości ochronne, stanowi tarczę odbijającą negatywne wibracje zawiści. Woda kryształowa wzmacnia pamięć, nadaje jasności myślom, podnosi nastrój ułatwia koncentrację – stwierdziła Jessica Mercedes.

RadioZET.pl/jw