Zamknij

Nergal pokazał zdjęcie po chemioterapii. Choroba zmieniła go nie do poznania

Judyta Wanicka
20.09.2019 13:45
Adam "Nergal" Darski
fot. Jankowski/REPORTER/EASTNEWS

Adam „Nergal” Darski opublikował na Instagramie wstrząsające zdjęcie z czasów swojej choroby. Lider Behemota musiał poddać się chemioterapii, przez co stracił włosy i brwi. Na fotografii ledwie można go rozpoznać.

Adam „Nergal” Darski jest muzykiem i liderem metalowego zespołu Behemoth. Popularność w show-biznesie przyniósł mu związek z Dodą. To właśnie w tym czasie, 9 lat temu, Nergal zachorował na ostrą białaczkę. Piosenkarka na chwilę porzuciła obowiązki zawodowe, by zająć się chorym ukochanym i znaleźć dla niego dawcę szpiku. Dzięki jej wsparciu Nergalowi udało się wrócić do zdrowia. Niestety związek nie przetrwał. Muzyk przeżywał wtedy najtrudniejszy czas w życiu, a to, jak choroba dała mu w kość, najlepiej obrazuje zdjęcie, jakie pojawiło się na instagramowm profilu muzyka.

Nergal szokuje zdjęciem po chemioterapii

Adam Darski postanowiła wrócić do dramatycznych wydarzeń sprzed ośmiu lat. Na Instagramie opublikował zdjęcie zrobione w czasie, gdy był poddawany chemioterapii. Wskutek leczenia frontman Behemota kompletnie wyłysiał, przez co na fotografii z trudem można go rozpoznać. Nergal wspomina, że czuł się wtedy fatalnie. Dzisiaj jednak potrafi odnieść się do tamtej sytuacji z dystansem.

Drakula? Nie. To mały Nergalek w trakcie chemioterapii osiem lat temu – podpisał zdjęcie Darski. 

Szczerze mówiąc, zrobiłem to zdjęcie podczas wypróżniania – wyznał. Czułem się fatalnie. Dobrze jest być zdrowym.

Zdjęcie chorego na białaczkę Nergala wstrząsnęło internautami. Pod postem pojawiło się mnóstw komentarzy, w których fani nie kryją wzruszenia. Posypało się wiele ciepłych słów.

To szczęście czytać dzisiaj taki post.

Cieszę, że to pokonałeś i jesteś zdrowy. Jesteś prawdziwą inspiracją.

Bez ciebie nie ma zabawy. Żyj długo Nergal – piszą fani.

RadioZET.pl/jw