Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nergal pokazał zdjęcie po chemioterapii. Choroba zmieniła go nie do poznania

20.09.2019 13:45

Adam „Nergal” Darski opublikował na Instagramie wstrząsające zdjęcie z czasów swojej choroby. Lider Behemota musiał poddać się chemioterapii, przez co stracił włosy i brwi. Na fotografii ledwie można go rozpoznać.

Adam "Nergal" Darski fot. Jankowski/REPORTER/EASTNEWS

Adam „Nergal” Darski jest muzykiem i liderem metalowego zespołu Behemoth. Popularność w show-biznesie przyniósł mu związek z Dodą. To właśnie w tym czasie, 9 lat temu, Nergal zachorował na ostrą białaczkę. Piosenkarka na chwilę porzuciła obowiązki zawodowe, by zająć się chorym ukochanym i znaleźć dla niego dawcę szpiku. Dzięki jej wsparciu Nergalowi udało się wrócić do zdrowia. Niestety związek nie przetrwał. Muzyk przeżywał wtedy najtrudniejszy czas w życiu, a to, jak choroba dała mu w kość, najlepiej obrazuje zdjęcie, jakie pojawiło się na instagramowm profilu muzyka.

Nergal szokuje zdjęciem po chemioterapii

Adam Darski postanowiła wrócić do dramatycznych wydarzeń sprzed ośmiu lat. Na Instagramie opublikował zdjęcie zrobione w czasie, gdy był poddawany chemioterapii. Wskutek leczenia frontman Behemota kompletnie wyłysiał, przez co na fotografii z trudem można go rozpoznać. Nergal wspomina, że czuł się wtedy fatalnie. Dzisiaj jednak potrafi odnieść się do tamtej sytuacji z dystansem.

Drakula? Nie. To mały Nergalek w trakcie chemioterapii osiem lat temu – podpisał zdjęcie Darski. 

Szczerze mówiąc, zrobiłem to zdjęcie podczas wypróżniania – wyznał. Czułem się fatalnie. Dobrze jest być zdrowym.

Zdjęcie chorego na białaczkę Nergala wstrząsnęło internautami. Pod postem pojawiło się mnóstw komentarzy, w których fani nie kryją wzruszenia. Posypało się wiele ciepłych słów.

To szczęście czytać dzisiaj taki post.

Cieszę, że to pokonałeś i jesteś zdrowy. Jesteś prawdziwą inspiracją.

Bez ciebie nie ma zabawy. Żyj długo Nergal – piszą fani.

RadioZET.pl/jw

Oceń