Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nergal się „ukrzyżował”. Kontrowersyjny artysta znów szokuje

26.07.2018 10:12

Adam Darski, czyli Nergal z Behemotha, pokazał projekt okładki nadchodzącej płyty jego zespołu. Obraz zszokował wielu internautów.

Adam Nergal Darski Behemoth okladka fot. Instagram

Nergal zaprezentował w sieci okładkę nadchodzącej płyty grupy Behemoth – „GOD=DOG”. Grafika od razu wywołała wiele komentarzy, bo przedstawia scenę ukrzyżowania Chrystusa, w której w rolach biblijnych postaci pojawiają się członkowie zespołu. Sam Darski występuje jako ukrzyżowany Jezus.

Pod zdjęciem na Instagramie już widać, że zapowiada się burza. Choć większość z obserwujących Nergala dobrze zna twórczość jego grupy i nie ma nic przeciwko kontrowersyjnej stylistyce jego i Behemotha, to jednak powoli zaczynają pojawiać się także komentarze osób wzburzonych.

Zagłosuj

Czy Nergal przesadził z okładką nowej płyty?

„To nie jest niechęć, to nie jest nienawiść – to jest obsesja”, „A może się przybij do krzyża? Będzie jeszcze śmieszniej” – piszą niektórzy. Pozostaje tylko czekać, aż Darski znów dostanie pozew.

Adam „Nergal” Darski jest znany ze swoich kontrowersyjnych poglądów i wypowiedzi. Wielokrotnie pozywany był za obrazę uczuć religijnych, a jednym z głośniejszych procesów był ten, w którym pozwano go za darcie Biblii. Mimo to konsekwentnie podkreśla, że jego zadaniem i zadaniem sztuki jest prowokowanie do dyskusji. Czy to mu się udaje? Trudno powiedzieć, choć na pewno sprawia, że wokół niego i jego zespołu robi się głośno.

RadioZET.pl/SA

Oceń
Tagi