Zamknij

Nergal się „ukrzyżował”. Kontrowersyjny artysta znów szokuje

Redakcja
26.07.2018 10:12
Adam Nergal Darski Behemoth okladka
fot. Instagram

Adam Darski, czyli Nergal z Behemotha, pokazał projekt okładki nadchodzącej płyty jego zespołu. Obraz zszokował wielu internautów.

Nergal zaprezentował w sieci okładkę nadchodzącej płyty grupy Behemoth – „GOD=DOG”. Grafika od razu wywołała wiele komentarzy, bo przedstawia scenę ukrzyżowania Chrystusa, w której w rolach biblijnych postaci pojawiają się członkowie zespołu. Sam Darski występuje jako ukrzyżowany Jezus.

Pod zdjęciem na Instagramie już widać, że zapowiada się burza. Choć większość z obserwujących Nergala dobrze zna twórczość jego grupy i nie ma nic przeciwko kontrowersyjnej stylistyce jego i Behemotha, to jednak powoli zaczynają pojawiać się także komentarze osób wzburzonych.

Zagłosuj

Czy Nergal przesadził z okładką nowej płyty?

Liczba głosów:

„To nie jest niechęć, to nie jest nienawiść – to jest obsesja”, „A może się przybij do krzyża? Będzie jeszcze śmieszniej” – piszą niektórzy. Pozostaje tylko czekać, aż Darski znów dostanie pozew.

Adam „Nergal” Darski jest znany ze swoich kontrowersyjnych poglądów i wypowiedzi. Wielokrotnie pozywany był za obrazę uczuć religijnych, a jednym z głośniejszych procesów był ten, w którym pozwano go za darcie Biblii. Mimo to konsekwentnie podkreśla, że jego zadaniem i zadaniem sztuki jest prowokowanie do dyskusji. Czy to mu się udaje? Trudno powiedzieć, choć na pewno sprawia, że wokół niego i jego zespołu robi się głośno.

RadioZET.pl/SA